Transports un loģistika

Vidzemes plānošanas reģions: MK varētu apdzēst ugunsgrēku, bet ogles turpinās gruzdēt

Gunta Kursiša, 05.11.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Ministru kabinets varētu apdzēst ugunsgrēku, bet ogles turpinās gruzdēt,» tā Db.lv plānus piešķirt 421 tūkst. latus Vidzemes plānošanas reģiona pasažieru pārvadātāju darbībai turpmākajiem diviem mēnešiem komentēja Lotārs Dravants, Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs.

Viņš norādīja – Vidzemes plānošanas reģions nav bijis apmierināts ne ar aprēķinu 1,42 miljonu apmērā, kurā tika iekļauts arī zaudējumu uzkrājums, nedz arī ar patlaban plānotajiem 760 tūkstošiem latu, lai arī šī summa, kas paredzēta divu mēnešu periodam, ir, pēc viņa domām, «objektīvāka».

Viņš skaidroja, ka ar minēto 421 tūkstoti Ls varēs segt aptuveni 90% - 95% no novembrī un decembrī nepieciešamās summas. Tomēr tajā pašā laikā aptuveni 500 tūkstoši latu iepriekš radušos zaudējumu paliks nenosegti, norādīja L. Dravants.

«Minētā summa ir vairāk nekā nekas, tomēr tā neatrisina problēmu, galvenā sāpe paliek, un, lai to atrisinātu, ir jāsakārto sistēma kopumā,» sarunā ar Db.lv norādīja L. Dravants, uzsverot, ka Vidzemes plānošanas reģions neatbalsta Centrālo plānošanas sistēmu.

Db.lv jau rakstīja - lai segtu zaudējumus Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionu pasažieru pārvadātājiem, plāno piešķirt 760 tūkstoši latu (Vidzemes plānošanas reģionam - 421 255 Ls un Zemgales plānošanas reģionam – 339 105 Ls), kas ir divreiz mazāk nekā iepriekš prasītā summa – 1,42 miljoni latu, Db.lv stāstīja Autotransporta direkcijā (ATD), skaidrojot, ka tādā veidā tiks nodrošināta pārvadātāju darbība līdz gada beigām, bet faktiski problēmas risināšana ir atlikta. Kopumā minētos 1,42 miljonus latu veido zaudējumu uzkrājums par iepriekšējiem gadiem, kā arī līdzekļi, kas nepieciešami pārvadātāju pašreizējai darbībai, Db.lv skaidroja direkcijā.

Komentāri

Pievienot komentāru