Tehnoloģijas

Viedtālruņu pasaulē turpinās tiesas saceltā panika - iesaistās Adroid ražotājs; Samsung izsūta paziņojumu darbiniekiem

Gunta Kursiša, 27.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Viedtālruņu un planšetdatoru operētājsistēmas Android ražotāja Google nevēlas, ka ASV tiesas spriedums «patentu karā» ierobežotu lietotāju pieeju Android operētājsistēmas ierīču izmantošanai, savukārt kompānija Samsung saviem darbiniekiem nosūtījusi ziņojumu, kurā pausts, ka ASV tiesas lēmums nav bijis taisnīgs, raksta BBC.

Samsung ziņojumā saviem darbiniekiem skaidrots, ka Samsung esot vēlējusies risināt nesaprašanos patentu jautājumos ar Apple, kas ir viens no Samsung nozīmīgākajiem klientiem, mierīgā sarunu ceļā, taču konkurenti uzstājuši, ka kompānijām jātiesājas. Tāpat paziņojumā norādīts, ka ASV tiesas lēmums stipri kontrastē ar lēmumiem šajā lietā citās valstīs, ieskaitot Lielbritāniju, Vāciju un Nīderlandi.

«Vēsture ir rādījusi, ka līdz šim nav pastāvējusi tāda kompānija, kas būtu ieguvusi patērētāju sirdis un prātus un sasniegusi nemainīgu izaugsmi, ja tā būtu ļaunprātīgi izmantojusi patentu likumu, nevis ieviesusi inovācijas,» pausts Samsung paziņojumā darbiniekiem.

«Mēs ticam, ka pircēji un tirgus būs to pusē, kas atbalsta inovācijas, nevis tiesāšanās, un mēs to pierādīsim,» pauda Samsung.

Līdz ar ASV tiesas spriedumu, kurā atzīts, ka Samsung ir pārkāpusi Apple patentus, aktivizējusies arī operētājsistēmas Android ražotāja Google. Jāatgādina, ka tieši Google radītā operētājsistēma tiek izmantota Samsung tālruņos, un Apple dibinātājs Stīvs Džobss pirms savas nāves solījis iznīcināt Android. Google pauda, ka cer, ka tiesas lēmums neierobežos patērētāju pieeju Android ierīcēm.

Ir izskanējušas spekulācijas, ka tiesas lēmums varētu izraisīt to, ka tālruņu ražotāji turpmāk Apple nīstās Android operētājsistēmas vietā varētu izvēlēties Windows Phone operētājsistēmu.

«Lielākā daļa no pārkāpumiem, uz kuriem norādījusi tiesa, neattiecas uz Android operētājsistēmu,» pauda Google pārstāvji.

Jau vēstīts, ka piektdien tiesa atzina, ka Samsung pārkāpis Apple patentus un Dienvidkorejas kompānijai piesprieda soda naudu 1,05 miljardu ASV dolāru apmērā. Pirmdien Dienvidkorejas biržā Samsung akcijas vērtība kritās par 7,7%, tādējādi samazinot kompānijas tirgus vērtību par 12 miljardiem ASV dolāru. Iepriekš Apple vēlējās kompensācijās saņemt 2,5 miljardus ASV dolāru. Tiesas procesa laikā ASV kompānija iesniedza simtiem lappušu garus dokumentus, kā arī pieaicināja zinātniekus, inženierus un citus speciālistus, lai pierādītu, ka Samsung pārkāpis tās patentus. Apple apgalvoja, ka Samsung pārkāpis tās dizaina risinājumu patentus.

Tikmēr Dienvidkorejas tiesa atzinusi, ka Samsung un Apple pārkāpj viena otras patentus un šajā valstī varētu tikt aizliegtas abu kompāniju ierīces. Spriedums gan neattiecas uz kompāniju jaunākajām ierīcēm – iPhone 4S un Galaxy S3. Dienvidkorejas tiesa secinājusi, ka Samsung pārkāpusi Apple patentus, kas saistīti ar skārienjūtīgajiem ekrāniem, bet Apple pārkāpusi patentus, kuri saistīti ar bezvadu tehnoloģijām.