Ražošana

Vienīgā Norvēģijas radiatoru rūpnīca – Olainē

Uldis Andersons, 21.08.2013

Jaunākais izdevums

SIA Lyngson gada laikā saražo Latvijas pieprasījumam un patēriņam analogu radiatoru daudzumu, 99% produkcijas eksportē uz Skandināviju.

Baltijā vienīgā apkures radiatoru rūpnīca Lyngson ražošanu uzsāka 2007. gadā, kad ar Norvēģijas uzņēmuma Lyngson AS 100% kapitālu tika atvērta jauna rūpnīca Olainē. Latvijas uzņēmums SIA Lyngson ar savu produkciju apgādā divus pasūtītājus – jau pieminēto māsas uzņēmumu Lyngson AS Norvēģijā un māsas uzņēmumu Epecon AB Zviedrijā. Latvijas tirgū pagaidām paliek tikai 1% produkcijas, ko izplata vietējais sadarbības partneris SIA Herz Baltija.

SIA Lyngson rīkotājdirektors Uldis Benhens stāsta, ka Latvijas rūpnīca ir vienīgā Lyngson uzņēmuma ražotne – līdz šim kompānija 25 gadus darbojās radiatoru tirdzniecības segmentā, iepērkot produkciju no citiem ražotājiem. Šobrīd Latvijas rūpnīca nodrošina lielāko daļu Norvēģijas tirgus – apmēram 60%, savukārt Zviedrijā Lyngson radiatoru tirgus daļa ir apmēram 25%. Kopumā ražotne nodrošina apmēram 70% no kopējā Lyngson realizācijas apjoma.

Fakts, ka Latvijas tirgū paliek tikai 1% produkcijas, viņaprāt, ir likumsakarīgs. «No vienas puses ir muļķīgi, ka šie 100 tūkstoši, ko gadā saražojam, ir tieši tik daudz, kāds ir radiatoru patēriņš Latvijā. Taču Latvijā ir cita cena, cita pirktspēja un citas nianses. Turklāt jebkurš, kas eksportē, arī dod vairāk labuma ekonomikai, jo piesaistām līdzekļus no ārpuses. Ja mēs visu tepat ražosim un paši viens otram pārdosim, tad no tā naudas vairāk nepaliks,» saka U. Benhens.

Lyngson Latvijas ražotne ir ne tikai vienīgā Baltijā – tādas nav arī pašā Norvēģijā, stāsta U. Benhens. Piedevām tā arī mazākā radiatoru rūpnīca Eiropā, kas, pēc uzņēmēja vērtējuma, dod vairākas priekšrocības. «Ja Eiropas lielās radiatoru rūpnīcas gadā saražo pat vairākus miljonus radiatoru, tad mums tie ir 100 tūkstoši. Taču tajā esam atraduši savu nišu – esam fleksiblāki un efektīvāki, spējam nodrošināt klientiem operatīvākas piegādes, kā arī ātrāk izgatavot speciālus pasūtījumus nelielos daudzumos, uz ko lielās rūpnīcas nespēj tik ātri noreaģēt,» viņš norāda.

Lyngson rūpnīcas jauda ir 100 tūkstoši radiatoru gadā jeb apmēram 3000 radiatoru nedēļā. Reāli šobrīd tiek saražoti apmēram 2,5 tūkst. radiatoru nedēļā, strādājot divās maiņās.

Uzņēmums nodarbina 95 strādājošos.

Lyngson produkcijas atgriešanās Latvijā ar ārvalstu piegādātāju starpniecību nenotiek, ņemot vērā, ka ražošanas proces ir simtprocentīgi pakārtots Zviedrijas un Norvēģijas pasūtītājiem – gala klientiem. «Skandināvijas pluss ir stabilitāte – nav strauju lēcienu un kritumu, un tas atspoguļojas arī mūsu apgrozījumā. Tas turas stabili visus pēdējos gadus.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA “Lyngson” sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power” šovasar Olaines novadā uzstādījis lielāko saules paneļu parku Latvijā.

Projekta ietvaros uz ražotnes ēkas jumta uzstādīti 1580 saules paneļi ar kopējo sistēmas jaudu 489 kW. Šis šobrīd ir Latvijā lielākais uzstādītais saules paneļu parks, kas ik gadu saražos gandrīz 500 000 kWh zaļās elektroenerģijas.

Gada griezumā SIA “Lyngson” saules paneļi saražos vidēji 30% no uzņēmuma elektroenerģijas pašpatēriņa, taču vasaras mēnešos tie būs vairāk nekā 50% no pašpatēriņa. Zaļā elektroenerģija tiks izmantota ražotnes vajadzībām, kā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 141 000 kg CO2 izmešu.

SIA “Lyngson” nodarbojas ar ūdens apkures radiatoru ražošanu. Ražošanas uzņēmums Latvijā darbojas jau 16 gadus, un tā lielākais tirgus ir Skandināvija – uz to tiek eksportēti 95% no saražotās produkcijas. Pagaidām šī ir pirmā SIA “Lyngson” realizētā saules paneļu projekta kārta.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SIA Lyngson plāno audzēt apgrozījumu līdz 12 miljoniem eiro

Žanete Hāka, 31.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Lyngson, kas nodarbojas ar ūdens apkures radiatoru ražošanu, šajā gadā plāno palielināt neto apgrozījumu līdz 12 miljoniem eiro, liecina Lursoft dati.

Lyngson vadība norāda, ka pagājušajā gadā uzņēmums turpināja investēt līdzekļus darbinieku profesionālajā apmācībā un tehnoloģisko iekārtu iegādē. Jāatzīmē, ka uzņēmums pērn iegādājās ražošanas iekārtas jaunu produktu ražošanas uzsākšanai.

Lyngson pērn saražoja 99,641 tūkstošus radiatoru, tādējādi palielinot saražotās produkcijas apjomu par 7,3% salīdzinājumā ar 2013. gadu. Ražotāja neto apgrozījums 2014. gadā paaugstinājās līdz 11,696 miljoniem eiro. Peļņa, ko Lyngson ieguva pēc nodokļu nomaksas, pagājušajā gadā pieauga līdz 1,655 miljoniem eiro.

Pērn uzņēmums turpināja reorganizācijas procesu ar 2005. gadā dibināto SIA Olaines Property, ko plāno pabeigt šajā gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SIA Lyngson vēlas iegādāties eksperimentālu lāzermetināšanas iekārtu

Žanete Hāka, 01.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Lyngson, kas nodarbojas ar ūdens apkures radiatoru ražošanu, vēlas iegādāties eksperimentālu lāzermetināšanas iekārtu, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 278 tūkstoši eiro, bet paredzamais līguma izpildes termiņš – 2019.gada 30.jūnijs.

Uzņēmuma ražotne atrodas Olainē.

Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 15.februārim.

Komentāri

Pievienot komentāru