Vienkāršos komercsabiedrību reorganizācijas kārtību

2011. gada 08. marts plkst. 17:57
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Tiks vienkāršota komercsabiedrību reorganizācijas kārtību un precizēts akcionāru sapulču sasaukšanas regulējums. To paredz Ministru kabineta atbalstītie grozījumi Komerclikumā.

Grozījumi paredz atbrīvot reorganizācijā iesaistītos subjektus no atsevišķu reorganizācijas dokumentu sagatavošanas, ja visi komercsabiedrības biedri vai dalībnieki tam piekrīt vai visas pievienojamās komercsabiedrības akcijas pieder iegūstošajai komercsabiedrībai.

Tāpat ar grozījumiem atvieglos reorganizācijas kārtību, ja iesaistītas mātes un meitas sabiedrības, kā arī reglamentēs reorganizācijas dokumentu elektronisku pieejamību komercsabiedrības mājas lapā.

Ar grozījumiem arī precizēs Komerclikuma regulējumu attiecībā uz kapitālsabiedrību dalībnieku sapulču noturēšanu, nosakot, ka tās noturamas tajā administratīvajā teritorijā, kurā ir reģistrēta kapitālsabiedrības juridiskā adrese. Šāds regulējums ļaus izvairīties no gadījumiem, kuros kapitālsabiedrības dalībnieku sapulce tiek noturēta pat ārvalstīs ar mērķi liegt finansiāli mazāk nodrošinātajiem dalībniekiem piedalīties kapitālsabiedrības pārvaldē.

Tāpat grozījumi paredz likumā noteikt komercsabiedrības biedriem vai dalībniekiem pienākumu iesniegt pieteikumu Uzņēmumu reģistram par komercsabiedrības patiesajiem labuma guvējiem. Šāds pienākums tiks attiecināts uz tiem komercsabiedrības biedriem vai dalībniekiem, kuriem pieder vismaz 25% no sabiedrības daļām un kuri ir juridiskās personas vai kuri daļas tur citas personas labā.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 2011.gada 1.jūnijā. Grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām