Vienojas par Rīgas taksometru sistēmas reformēšanu

2009. gada 04. septembris plkst. 16:02

Rīgas domes Prezidija ārkārtas sēdes dalībnieki vienojās, ka atbildīgās komitejas un institūcijas, kā arī Rīgas domes frakcijas divu nedēļu laikā iesniegs priekšlikumus taksometru pakalpojumu uzlabošanai Rīgā.

Līdz mēneša beigām jāizstrādā taksometru sistēmas reformas projekts. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers (LC/LPP) norādīja, ka jārīkojas ātri, jo esošajā taksometru biznesā valda nekārtības. «Ja pilsētā darbojas vairāk nekā 70 taksometru uzņēmumi, nav iespējama efektīva kontrole. Manuprāt, jābūt 5–10 taksometru uzņēmumiem, pašvaldībai jāveicina to apvienošanās,» uzsvēra A.Šlesers.

Rīgas pašvaldības policijas un Valsts policijas vadība atzina, ka pašlaik taksometru vadītājiem bieži tiek fiksēti satiksmes noteikumu pārkāpumi, bet par taksometru riepu saduršanu un iespējamo apšaudi policija ir sākusi kriminālprocesu, pavēstīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Dzintars Zaļūksnis. Jau vēstīts, ka līdz ar kompānijas Baltic Taxi ienākšanu tirgū notikuši vairāki uzbrukumi taksometru vadītājiem un pat apšaude.

Sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka stāvokļa radikāla uzlabošana šajā jomā nav iespējama, ja netiek veikti atbilstoši grozījumi Latvijas Republikas likumos un normatīvajos aktos, kas regulē taksometru biznesu.