Vienoti centīsies sakārtot nekustamā īpašuma tirgu

2011. gada 04. marts plkst. 17:10
Dalies ar šo rakstu

Baltijas valstu nekustamā īpašuma asociācijas ir dibinājušas Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas FIABCI (International Real Estate Federation) Baltijas nodaļu

Par tās valdes priekšsēdētāju ievēlēts Aigars Zariņš, kompānijas Balsts eksperti vadītāju.

DB jau ziņoja, ka tieši pirms gada piecas Baltijas valstu asociācijas bija noslēguši trīspusējo vienošanos par savstarpējo sadarbību un palīdzību.

Tā ir būtiska, lai nākamajā tirgus attīstības ciklā nepieļautu iepriekšējās kļūdas, bet varētu izmantot uzkrātās zināšanas. Turklāt Baltijas valstu tirgus ir ļoti mazs, neizraisa interesi starptautiskajā līmenī, bet, apvienojot spēkus, var paaugstināt reģiona atpazīstamību un pievilcību.

Aleksandrs Romaņenko, FIABCI International nākamais prezidents (no šā gada maija), pastāstīja, ka tieši krīzes laikā šīs starptautiskās organizācijas ietvaros vadošie pasaules ekonomisti ir izstrādājuši rekomendācijas, kas būtu jādara, kā arī jāmaina tiesiskajā regulējumā, lai neatkārtotos iepriekšējās kļūdas, milzu burbuļa rašanās un nebūtu jāpiedzīvo tā plīšanas sekas. Tostarp, piemēram, šīs rekomendācijas attiecas uz starptautisko finanšu sfēru.

FIABCI aptverot 70 valstis, 120 dažādas organizācijas.
 

Dalies ar šo rakstu