Vietējo iedzīvotāju pieprasījuma pieaugums pēc dzīvokļiem nav vērojams

2011. gada 08. aprīlis plkst. 11:22
Dalies ar šo rakstu

Aktīvākais mājokļu tirgus segments martā bija Rīgas centrs un Jūrmala, kur pieprasījumu nodrošina ārvalstu pircēji, informē Latio. Kopumā pircēju aktivitāte būtiski nav mainījusies, bet Rīgas tipveida dzīvokļu vidējā cena saglabājusies iepriekšējo mēnešu līmenī.

Lai gan kopējā tirgus aktivitāte ir augstāka nekā pirms gada, būtisks vietējo iedzīvotāju pieprasījuma pieaugums nav vērojams, raksturo Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte. Tā kā ekonomiskā situācija pagaidām neveicina mājokļu aktīvāku iegādi, stabili augsts pieprasījums pēc labiem dzīvokļiem vērojams īres tirgū. Lielākā aktivitāte joprojām ir Rīgas centra dzīvokļu un Jūrmalas mājokļu segmentos, kur galvenokārt ārvalstu pircēju interese par labās vietās esošu kvalitatīvu īpašumu iegādi turpina palielināties.

Saglabājoties augstam ārvalstu iedzīvotāju pieprasījumam pēc dzīvokļiem Vecrīgā un Rīgas klusajā un tuvajā centrā, martā bija vērojama šādu īpašumu piedāvājuma palielināšanās. Tomēr ne visi no piedāvātajiem dzīvokļiem atbilst potenciālo pircēju prasībām, jo tie, piemēram, atrodas nerenovētās mājās. Ārvalstu pircējus interesē kvalitatīvi dzīvokļi labās, remontētās ēkās ar sakoptu apkārtni, tomēr šāds piedāvājums joprojām nav pietiekams.

«Ārvalstu pircēju interese par dzīvokļiem centrā palielina ne vien piedāvājumu, bet arī pārdevēju vēlmi paaugstināt piedāvājuma cenas. Turklāt nereti šāda cenu paaugstināšana ir pilnīgi nepamatota, jo, lai gan dzīvoklis atbilst pircēju kvalitātes prasībām, māja nav rekonstruēta un ir tādā stāvoklī, kuru ieraugot potenciālais pircējs bieži vien tālāk par mājas ieejas durvīm nemaz nedodas,» norāda V.Gailīte.

Db.lv jau ziņoja, ka arī citas kompānijas novērojušas centra dzīvokļu īpašnieku vēlmi paaugstināt tā cenu, neraugoties uz paša īpašuma kvalitāti u.c.

Pēc šīs kompānijas aprēķiniem, sērijveida dzīvokļu vidējā cena martā bija 581 eiro/m2 – par vienu eiro mazāk nekā februārī. Šajā līmenī tipveida dzīvokļu vidējās cenas jau ir vairāk nekā pusgadu. Gada laikā Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir palielinājusies par 3,4% – 2010.gada martā tipveida dzīvokļa viens kvadrātmetrs maksāja 562 eiro. Savukārt kopš kāpuma atsākšanās 2009.gada septembrī, kad sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena sasniedza 500 eiro, tā līdz 2011.gada martam ir augusi par 16,2%.

Ir palielinājies kopējais Rīgas dzīvokļu piedāvājums, sasniedzot pagājušā gada nogales līmeni. Dzīvokļus vēlas pārdot iedzīvotāji, kas vēlas iegādāties citu mājokli, piemēram, pārejot no lielākas platības mājokļa uz mazāku vai otrādi. Piedāvājumā nonākuši dzīvokļi ar lieliem komunālo maksājumu parādiem.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām