Vilcieniem nedēļu jāpagaida

2013. gada 05. septembris plkst. 12:48
Dalies ar šo rakstu

Grozījumus, kas ļaus slēgt jaunu vilcienu nomas līgumu ilgāk nekā uz pieciem gadiem, galīgajā lasījumā Saeimā skatīs nākamnedēļ.

Kaut arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pirms Saeimas sēdes atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) ierosinājumu veikt izmaiņas Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā steidzamībās kārtā un Saeima to atbalstīja pirmajā lasījumā, otrajā galīgajā lasījumā tās varētu apstiprināt pēc nedēļas. Iespēja slēgt par pieciem gadiem garāku līgumu jau ir spēkā Publisko iepirkumu likumā.

Lai ne tikai jaunu pasažieru vilcienu iepirkumā, bet arī sabiedriski regulējamo nozaru ietvaros nepieļautu īstermiņa pieeju būtisku investīciju projuktu īstenošanā, SM piedāvātās izmaiņas paredz, ka Sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs noslēgt līgumu uz ilgāku laiku nekā pieci gadi, ja pastāv kāds no šādiem nosacījumiem: 1) tas ir paredzēts citā likumā; 2) tas ir būtiski nepieciešams līguma izpildes nodrošināšanai ar līguma priekšmetu tieši saistītu tehnisku vai ekonomisku apstākļu dēļ, norādīja SM parlamentārais sekretārs Viktors Valainis.

Šajā gadījumā pirms iepirkuma uzsākšanas sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam, kas ir tiešās pārvaldes iestāde, būs nepieciešams saņemt Ministru kabineta atļauju, bet sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam, kas ir pastarpinātās pārvaldes iestāde, — attiecīgās atvasinātās publiskās personas orgāna atļauju.

DB jau rakstīja, ka, ņemot vērā gaidāmās likumdošanas izmaiņas, VAS Pasažieru vilciens (PV) valde vakar uzdeva iepirkuma komisijai veikt finanšu un ekonomisko analīzi arī iepirkumam par nomu uz 15 gadiem ar tālāku izpirkumu. Šādu likuma grozījumu pieņemšana dotu iespēju PV nomāt vilcienus uz pilno to dzīves ciklu, proti, 15 gadiem, mazāk līdzekļu tērējot iespējamai vilcienu izpirkšanai pēc nomas termiņa beigām, jo vilcienu atlikusī vērtība būs krietni zemāka, nekā tas būtu pēc pieciem gadiem.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām