Vilcienu kustības vadības sistēmas modernizācijai piešķirs 7,66 miljonus latu

Autors: Žanete Hāka
2010. gada 07. decembris plkst. 17:55

No valsts budžeta rezerves fonda tiks piešķirts 7,66 miljonus latu liels līdzfinansējums vilcienu kustības vadības sistēmas modernizācijas projektam, informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

To paredz otrdien valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts.

Projekta kopējās izmaksas ir 92,98 miljoni eiro, no tiem Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 67,46 miljoni eiro, bet 22,49 miljoni eiro – valsts budžeta dotācija.

Pērn ekonomiskās krīzes iespaidā valsts samazināja savu līdzdalību projekta realizācijā par 7,66 milj. latu. Taču, lai nodrošinātu projekta pabeigšanu un iepriekš plānoto saistību izpildi, valdība atbalstījusi dotāciju piešķiršanu samazinātās daļas – 7,66 miljonu latu apmērā.

Projekts tika atbalstīts 2001. gadā, taču to pilnībā pabeigt plānots 2011. gadā. Tā laikā paredzēta esošo signālu un pārmiju centralizācijas sistēmu nomaiņa ar mikroprocesoru sistēmu, jaunu signālu ierīkošana stacijās un uz galvenajām līnijām, jaunu sliežu ķēžu ierīkošana, augstsprieguma elektroapgādes līniju atjaunošana, kā arī daudzi citi darbi, kas uzlabos vilcienu kustības drošību un paaugstinās Latvijas Austrumu – Rietumu dzelzceļa koridora kapacitāti.