Vilks: Citadeles un Parex bankas pārdošanas iespējas ir ļoti labas

2010. gada 02. decembris plkst. 14:16
Autors: BNS
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Jau tuvākajās dienās valdība apstiprinās bankas Citadele un Parex bankas pārdošanas stratēģiju, un pārdošanas iespējas ir ļoti lielas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš atgādināja, ka bankas Citadele pārdošanas stratēģiju izskatīšanai valdībā virza Ekonomikas ministrija.

«Tas ir Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošs lauciņš. Bet pārdošanas stratēģijas apstiprināšana ir tuvāko dienu jautājums. Te gan ir jāsaprot, ka no sākuma visi gaidīja Saeimas vēlēšanu rezultātus, tad - budžeta pieņemšanu un tagad - valsts kredītreitinga uzlabošanos. Tas ir fundamentāli svarīgi,» teica Vilks.

Finanšu ministrs atklāja, ka gan vienai, gan otrai bankai interesantu netrūkst. «Taču tie būs aktīvāki un parādīs sevi tad, kad būs kredītreitinga uzlabojumi. Mums ir jābūt gataviem nākamā gada pirmajā pusē, pat pēc pirmā ceturkšņa jau skatīties, kāda ir pārdošanas iespējamība,» piebilda Vilks.

Viņaprāt, pārdošanas iespējas ir ļoti labas, taču vispirms jāuzlabo valsts kredītreitings. «Šajā gadījumā tomēr ir svarīgi ne tik daudz, kā izskatās šīs abas bankas, bet gan kā izskatās kopumā valsts. Kredītreitings ir pamatu pamats. Ja mēs izskatāmies labi, arī mūsu uzņēmumi būs pievilcīgi,» klāstīja Vilks.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šogad 1.augustā beidzās Parex bankas sadalīšanas process. Valdība 23.martā pieņēma lēmumu par Parex bankas restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no "Parex bankas" tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka - Citadele.

Iepriekš portāls pietiek.com informēja, ka Parex bankas pārdošanai tiek piedāvāta tās rīcībā esošo aktīvu - bankas kredītportfeļa - ātrāka vai lēnāka pārdošana pa daļām vai kopumā. Interese par Parex bankas kredītportfeli esot dažādiem fondiem un bankām, to vidū Morgan Stanley Consortium, Deutsche Bank, CRG capital, Varde partners, Meinl bank.

Dalies ar šo rakstu