Vilks: palicis uzrāpties tikai kalna virsotnē

2011. gada 04. februāris plkst. 14:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts pārvaldē esot rezerves, tāpēc vēl iespējams samazināt izdevumus arī šajā līmenī, Latvijas Radio 1 raidījumā Krustpunktā norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš gan atzīmēja, ka algas gan vairs valsts pārvaldē mazināt nevar, bet par nodarbināto skaitu varētu vēl diskutēt. Tāpat tikšot pārskatīta sociālā joma un pabalsti, kā arī konkrētāk jāiezīmē ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi.

A.Vilks arī atzīmē, ka Latvijai konsolidēt esot sarežģītāk nekā, piemēram, Grieķijai vai Īrijai, jo Latvijā tas tiekot darīts jau ceturto gadu pēc kārtas.

Runājot par Latvijas kredītreitingu, finanšu ministrs norāda, ka tas noteikti būtu vēl paaugstināts, ja no starptautisko aizdevēju puses budžets būtu akceptēts uzreiz. Viņš arī atzīmē, ka Latvija ir cīnījusies divus gadus un tagad palicis tikai uzrāpties virsotnē. «Šī kalna virsotne ir 50 milj. Ls. Izdarīti ir 90%,» piebilda A.Vilks.

Konstruktīvi risinājumi 50 milj. Ls konsolidācijai būšot pirmdien, kad par to tikšot diskutēts. Ministrs norādīja, ka izdevumu samazināšans iespējas tiks skatītas visas jomas. «Par iespējamiem izdevumu mazināšanas pasākumiem mēs varam diskutēt vēl divas nedēļas, jo ir svarīgi, lai budžeta grozījumu būtu spēkā līdz gada vidum,» skaidro ministrs.

Viņš arī piebilda, ka patlaban tiek risināts ne jau šā gada budžets, bet gan jau 2012. un 2013.gada. Un patlaban esot jautājums vai Latvijas spēs līdzināties Igaunijai vai arī atkrītīs dreifējošās Grieķijas līmenī.

Jāatgādina, ka vēl joprojām nav panākta vienošanās par priekšlikumiem šā gada budžeta papildu konsolidācijai 50 miljonu latu apmērā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām