Vilks: Vaškevičs FM sūdzējies par iespējamu fizisku izrēķināšanos

2011. gada 01. februāris plkst. 13:14
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Par 50 tūkstošu eiro (35,1 tūkstoša latu) kukuļa došanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonai aizturētais Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieks Vladimirs Vaškevičs sūdzējies par iespējamu fizisku izrēķināšanos, žurnālistiem otrdien sacīja Finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš informēja, ka pirmdienas, 31.janvāra, vakarā Finanšu ministrija saņēmusi iesniegumu no Vaškeviča, kurā viņš sūdzas par iespējamu fizisku izrēķināšanos. Šis iesniegums bijis adresēts arī ģenerālprokuroram un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājam.

Vilks atzina, ka «iesnieguma tonis bija stipri dīvains», un piebilda, ka ar šā iesnieguma saturu Finanšu ministrija (FM) iepazīstinās tuvākajā laikā.
Finanšu ministra preses sekretārs Aleksis Jarockis žurnālistiem pastāstīja, ka iesniegums FM bijis informatīva rakstura - tas adresēts tiesībsargājošajām iestādēm. Vēstulē norādīts, ka pret Vaškeviču iespējamas kādas provokācijas.
Vienlaikus Vilks teica, ka devis rīkojumu valsts sekretāram Mārtiņam Bičevskim izvērtēt iespējas, lai laikā, kamēr notiek izmeklēšana, tiktu apturēta Vaškeviča darbu pildīšana. Līdz ar to tiks pieprasīta papildu informācija no KNAB.

Ministrs vērsa uzmanību uz to, ka viena no Latvijas prioritātēm ir cīņa pret ēnu ekonomiku un kontrabandas apkarošanu, bet, ja izrādīsies, ka Vaškevičs rīkojies pretēji, tas nebūs savienojams ar darbu FM. Uz jautājumu, vai Vaškeviču varētu atlaist no darba, ja viņš tiks apsūdzēts kukuļdošanā, Vilks atbildēja - sabiedrība vēlas redzēt cīņu pret ēnu ekonomiku un kontrabandu, tādēļ cilvēkam pat ar aizdomu ēnu darbs šādā jomā nebūtu savienojams. Līdz ar to nav pieļaujama arī situācija, ka Vaškevičs varētu tikt pārcelts citā amatā.

Vilks atzina, ka jau iepriekš publiskajā telpā par Vaškeviču bija «dažādas baumas», turklāt zīmīgi, ka viņam nebija dota pieeja valsts noslēpumam.
Ministram nebija informācijas, ka bez Vaškeviča varētu būt aizturēts vēl kāds, kā arī par Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu, kurai kukulis dots.

Jau ziņots, ka KNAB pirmdien, 31.janvārī, aizturējis Vaškeviču.
KNAB pārstāve Ieva Karlsberga aģentūrai BNS apstiprināja, ka KNAB pirmdien kriminālprocesa ietvaros aizturējis Finanšu ministrijas amatpersonu par kukuļdošanu lielā apmērā - vairāk nekā 50 000 eiro - VID amatpersonai, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu samaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus pret konkrētām personām.

 

Dalies ar šo rakstu