Villojas par pašvaldības jauno dzīvojamo māju kvalitāti 

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas pilsētbūvnieks noraida Rīgas domes deputāta Valda Gavara pārmetumus, ka tās īstenoto dzīvojamo māju kvalitāte ir slikta.

Ingrīda Drazdovska, 07.4.2011

Foto: Sxc

Partijas Pilsoniskā savienība (PS) deputāts Valdis Gavars izplatījis paziņojumu, kurā akcentēja, ka pilsētbūvnieka mājās dzīvokļi ir tik sliktas kvalitātes, ka iedzīvotāji no tiem atsakās vai pamatoti pieprasa uzreiz pēc to piešķiršanas veikt remontu. Kā piemēru viņš nosauca dzīvokli Ulbrokas ielā 13 (K/3-166), no kura februārī īrniece atteicās, vēl tajā neievācoties, jo caur logiem dzīvoklī tecēja ūdens un uz ārsienām jau bija izveidojies pelējums. Pilsētbūvnieks solīja defektus novērsts, taču īrniece nebija pārliecināta, ka dzīvokļa kvalitāte turpmāk nesagādās problēmas un atteicās ievākties.

«Zinu vēl divus īrniekus, kas sliktās dzīvokļu kvalitātes dēļ no tiem atteicās, tāpat zinu ne vienu vien gadījumu, kad īrnieki uzreiz pēc dzīvokļa saņemšanas pieprasīja veikt remontu, un tas arī tika darīts, jo prasība bija pamatota. Pašvaldības budžeta deficīta apstākļos tā ir bezatbildīga saimniekošana, kuras rezultātā tiek šķērdēta nodokļu maksātāju nauda,» pauda deputāts.

Ņemot vērā šos paziņojumu, ka SIA Rīgas pilsētbūvnieks valde tagad aicina politiskās apvienības deputātus, tostarp V. Gavaru kopā apmeklēt Ulbrokas ielas dzīvojamo māju kompleksu un kopā ar uzņēmuma valdi un celtniekiem apsekot konkrēto dzīvokli Ulbrokas ielā 13.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Deputāta izplatīto informāciju uzņēmums uzskata par melīgu.

Uzņēmums norāda, ka celtniecības procesā dažādu apstākļu dēļ varot rasties atsevišķi defekti. Šādas situācijas ir stingri atrunātas līgumā ar būvnieku. Par katru konstatēto defektu nekavējoties tiek sastādīts akts, un būvkompānija par saviem līdzekļiem to maksimāli īsā laikā novērš. Arī deputāta norādītajā adresē konstatētie bojājumi ir fiksēti un novērsti, ziņo Rīgas pilsētbūvnieks.

Tikmēr V. Gavars tāpat piesaucis uzņēmuma neizpildītos plānus 2007. – 2010. gadam. Tie ir realizēti vien par 25% «līdzekļu trūkuma un pašu neizdarības dēļ»,

Db.lv ziņoja, ka 30. martā Rīgas domes frakciju bloka Vienotība deputāti pieprasīja uz izmeklēšanas laiku atstādināt no amata pienākumu pildīšanas SIA Rīgas pilsētbūvnieks valdes priekšsēdētāju Ivaru Gateru, jo publiskajā telpā bija izskanējusi informācija par iespējamo pašvaldības SIA valdes priekšsēdētāja prettiesisko rīcību, izšķērdējot uzņēmuma finanšu līdzekļus. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saņēmis anonīmu iesniegumu par Rīgas Pilsētbūvnieka amatpersonas rīcību. KNAB izvērtē iespējamo prettiesisko rīcību ar pašvaldības kapitālsabiedrības mantu un finanšu līdzekļiem. Sīkāki komentāri netiek sniegti.

Db.lv arī ziņoja, Ulbrokas ielā pagājušā gada nogalē pabeigtas trīs pašvaldības dzīvojamās mājas, kurā ir 480 dzīvokļi. Līdz šā gada 30. jūlijam būs gatavas arī pārējās divas ēkas ar 312 dzīvokļiem. Projekta vadību un būvuzraudzību veic SIA Rīgas pilsētbūvnieks. Projektu izstrādāja arhitektu birojs SIA Nams. Ēkas Ulbrokas ielā būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA Skonto būve. Rīgas pilsētbūvnieks turpina tās apsaimniekot.

Komplekss kopumā izmaksās 53 miljonus eiro.

 

No šīs sadaļas

Rīgā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu šogad plānota vairāku...

Rīgas domes Satiksmes departaments izsludinājis iepirkumu konkursu par sešu Rīgas ielu rekonstrukciju,...

Z/s Kalnzaķi, kas ir slēpošanas kalna Reiņa trase saimnieki, izsludinājusi desmit iepirkumu...

Aprīļa sākumā notikušajās maksātnespējīgās SIA Mazā Nometņu 16 jeb dzīvojamā projekta...

Nav pamata tuvākajā laikā gaidīt sērijveida dzīvokļu cenu palielinājumu, uzskata kompānijas...

Informāciju par veikalu tīkla IKI īpašnieka Rewe Group nesamaksāto parādu viena miljona...

Liepājas pašvaldība parakstījusi būvniecības līgumu par Liepājas teātra ēku kompleksa...

Liepājas domes finanšu komiteja 7. aprīlī plāno lemt par 200 tūkstošus latu...

Lielāka interese privātmāju sektorā ir par īpašumiem vai to daļām (rindu un...

Pēc Igaunijas pievienošanās eiro zonai, darījumu skaits nekustamā īpašuma tirgū...