Vilnītis vērsies Ģenerālprokuratūrā

2011. gada 25. marts plkst. 16:56
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis noraida biroja amatpersonu apgalvojumus un vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja Jura Juraša apgalvojumi nesatur noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

To DB pastāstīja KNAB pārstāve Ieva Karlsberga. Jāatgādina, ka raidījumā 900 sekundes N.Vilnītis norādīja, ja būtu kaut mazākais pamats viņa atstādināšanai no amata, tad tas jau sen būtu noticis.
Jau ziņots, ka J.Jurašs 23.marta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē apgalvoja, ka KNAB šefs viņam vairākkārt lūdzis prettiesiski noklausīties politiķu telefonsarunas. Atsevišķas sarunas ar N.Vilnīti par sarunu noklausīšanos esot bijušas arī Jutas Strīķes klātbūtnē.

Likums noteic, ka operatīvā nepublisku sarunu slepena noklausīšanās veicama tikai sevišķā veidā un ar Augstākās tiesas priekšsēdētāja vai viņa īpaši pilnvarota Augstākās tiesas tiesneša akceptu.
 

Atslēgvārds