Vinjete – ar īsziņu

Autors: Anda Asere
2017. gada 12. oktobris plkst. 9:24

Smsvinjetes.lv (SIA Baltic Tools) tirgū ienāk, piedāvājot iespēju par autoceļu lietošanas nodevu norēķināties ar īsziņas starpniecību

Uzņēmums piedāvā jaunu tehnoloģisku risinājumu, kas ļauj ar īsziņu veikt apmaksu par Latvijas autoceļu lietošanas vinjeti. Apmaksu iespējams veikt attālināti.

Vinjetes var iegādāties internetā, uz robežas un degvielas uzpildes stacijās. «Man šķita muļķīgi, ka ir jāapstājas, jātērē laiks, katru reizi jāsauc mašīnas parametri – cik asis, cik sver, kāda ir emisijas klase utt. Vienas vinjetes iegādei tiek patērētas vismaz piecas minūtes internetā līdz pat pusstundai degvielas uzpildes stacijā. Transporta kompānijai tas ir laiks un nauda. Šoferiem nepatīk stāvēt, jo viņiem algu maksā par to, ka viņš brauc, nevis ka stāv,» stāsta Ģirts Zariņš, smsvinjetes.lv (SIA Baltic Tools) vadītājs. Turklāt šoferiem no sākuma jāiegulda sava nauda un vēlāk čeki jānes uz uzņēmuma grāmatvedību, kam jāiegrāmato katrs norēķins.

Ilgāku laiku Ģ. Zariņš prātojis par risinājumu, kas ļautu nodevu samaksāt ar īsziņas starpniecību; šā gada februārī viņš kopā ar Mārtiņu Riekstiņu un Gundaru Ozolu izveidoja uzņēmumu un pēc dažiem mēnešiem produkts bija gatavs piedāvāšanai tirgū.

Visu rakstu Vinjete – ar īsziņu lasiet 12. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.