Citas ziņas

Viņķele: astoņu latu bērna pabalstu turīgām ģimenēm nākotnē varētu atcelt

Dienas Bizness, 29.08.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamā gada budžeta ietvaros ģimenes valsts pabalstā, kas pašlaik veido astoņus latus, izmaiņas nav paredzamas, taču nākotnē šis pabalsts varētu kļūt diferencētāks, LNT raidījumā 900 sekundes norādīja labklājības ministre Ilze Viņķele.

«Astoņu latu pabalstu varētu veidot tādu, kas ņem vērā ienākumus ģimenē – palielināt pabalstu ar ģimenēm mazākiem ienākumiem un lielāku bērnu skaitu, bet pārtikušām ģimenēm vispār nepiešķirt,» norāDīja ministre.

Runājot par Nacionālās apvienības izvirzīto ultimātu palielināt bērna kopšanas pabalstu no simts līdz 140 latiem, turklāt izmaksas laiku pagarināt līdz pusotram gadam, I. Viņķele pauda, ka pašlaik lielākam nabadzības riskam par jaunajiem vecākiem ir pakļauti vientuļie vecāki, kas šobrīd saņem atbalstu 35 Ls apjomā līdz bērns sasniedz septiņu gadu vecumu, un 40 Ls – pēc septiņu gadu vecuma.

Jāatgādina, ka trešdien Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai» (VL-TB/LNNK) valde pilnvaroja savus pārstāvjus - ministrus, deputātus, pārstāvjus koalīcijas padomē un budžeta veidošanas darba grupās - atbalstīt 2014. gada budžetu pie nosacījuma, ja tiek panākta vienošanās par trim Latvijas nākotnei būtiskām prioritātēm - dzimstības veicināšanas pasākumiem, uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu un atbalstu kultūras nozarei.

Ņemot vērā «katastrofālo» demogrāfisko situāciju, kas «apdraud latviešu tautas eksistenci ilgtermiņā», demogrāfijas speciālistu ieteiktos risinājumus situācijas uzlabošanai, kā arī 2012. gada 23.oktobrī koalīcijas partneru parakstīto vienošanos par valsts atbalstu dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem, ar 2014.gada 1.janvāri bērnu kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta minimālais apmērs mēnesī ir jāpalielina no pašreizējiem 100 latiem līdz 140 latiem, vecāku pabalsta izmaksas periods ir pagarināms līdz bērna 1,5 gadu vecumam, pauž nacionālā apvienība.

Komentāri

Pievienot komentāru