Būvniecība un īpašums

Virza stāvparka projektu

Ingrīda Drazdovska, 06.01.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā, Brīvības gatves un Jaunciema gatves krustojumā (Bukultu apkaimē) plānots izveidot t.s. stāvparku.

Līdz šī gada 25.janvārim sabiedriskai apspriešanai nodota šīs teritorijas detālplānojuma 1.redakcija. Rīgas pilsētas Attīstības departaments informē, ka atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam 2006.– 2018. gadam Brīvības gatves un Jaunciema gatves krustojuma tuvākās apkārtnes teritorijas attīstības mērķis ir izveidot stāvparku tramvaja maršruta galapunktā un nodrošināt sabiedriskā transporta tīkla attīstību.

Stāvparks ir paredzēts kā modernizēts tramvaja galapunkts ar ērtu pārsēšanās iespēju no privātā transporta uz sabiedrisko, lai nokļūtu pilsētas centrā. Paredzēts, ka stāvparks būs arī apvienots ar nelielu iepirkšanās centru un sadzīves pakalpojumu objektiem.

Detālplānojuma ierosinātājs ir Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, bet to izstrādāja SIA arhitektu studija L’Escala.

Db.lv jau ziņoja, ka zemās grīdas 6. tramvaja līniju paredzēts pagarināt abos virzienos un iekārtot jaunas pieturas vietas.

Zemās grīdas tramvaja projekta ieviešana paredzēja līdz 2010. gadam realizēt maršrutu Radio iela – Jugla – apgriešanās loks, vēlāk to pagarināt vienā virzienā līdz Ausekļa ielai, otrā – līdz Berģiem (Jaunciema gatves un Brīvības gatves krustojums).

Pērn bija izstrādāts skiču projekts maršrutam pāri tiltam Juglā un apgriešanās vietai. Atbalstīts ir lētākais variants, kas paredz, ka tramvajs pāri tiltam uz Berģiem brauks pa tilta kreiso pusi. Projekta pirmā posma realizācijas termiņu nolemts pagarināt līdz 2013. gadam.

Komentāri

Pievienot komentāru