Visaugstāk atpūtas iespējas Latvijā vērtē tūristi no Krievijas, zemāk – no Igaunijas

2011. gada 28. februāris plkst. 10:53
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ārvalstu tūristu apmierinātības rādītājs ar atpūtu Latvijā ir samērā augsts, vidēji 4,3 punkti no 5, tā secināts Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) pētījumā, kurā aptaujāti ceļotāji un tūrisma nozares eksperti no Latvijas tūrisma mērķa tirgiem.

44% no aptaujātajiem ceļotājiem ieteiktu Latvijā pavadīt brīvdienas, 18% to neieteiktu, bet 38% ir neitrāla attieksme. Visaugstāk atpūtas iespējas Latvijā vērtē Krievijas un Vācijas tūristi, kā arī gados vecākie ceļotāji, zemāk – tūristi no Igaunijas.

Vērtīgākais viņu skatījumā ir Rīgas vēsturiskā un mūsdienīgā apvienojums, Latvijas daba, smilšainās pludmales un Jūrmala.

Nedaudz zemāka, bet arī pozitīvi novērtēta, viesu apmierinātība ar tūrisma objektu un pilsētas apskati, tradīciju izpēti, vietējo virtuvi, SPA un naktsmītnēm. Zemāku par vidējo vērtējumu ieguvušas iepirkšanās iespējas (3,8), sabiedriskā ēdināšana (4), izklaide un naktsdzīve.

Krievijas tūristi ir arī dāsnākie, Latvijā vidēji ceļojuma laikā tērējot 1,28 tūkst. eiro uz cilvēku, kas ievērojami pārsniedz vidējo rādītāju – 531 eiro. Krietni zemākās ir Lietuvas ceļotāju izmaksas vidēji – 160 eiro. Krievijas ceļotāji ir arī nedaudz vairāk apmierināti kā citu Latvijai augsti prioritāro tūrisma valstu ceļotāji, jo īpaši salīdzinot ar vāciešiem.

Savukārt tikai 22% aptaujāto tūristu gatavi ieteikt Latviju kā biznesa tūrisma vietu, 48% to nedarītu, 38% ir neitrāla attieksme. Respondenti norāda uz Latvijas priekšrocību – ģeogrāfisko novietojumu, tuvumu Krievijas tirgum, bet kritizē ceļu kvalitāti, norāžu trūkumu, kā arī iesaka sakārtot likumdošanu, rūpēties par drošu un paredzamu biznesa vidi.

«Ne pārāk augstais biznesa tūrisma vērtējums, neapšaubāmi, nav patīkams, bet nav mums arī pilnīgs pārsteigums. Nav noslēpums, ka pēdējos gados pietrūka mērķtiecīgu aktivitāšu, lai veicinātu Latvijas un Rīgas kā biznesa tūrisma galamērķa atpazīstamību mūsu galvenajos tirgos, norāda Gastons Neimanis.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi