Nekustamais īpašums

Visdrīzāk jau tuvākajos gados dažu banku meitas uzņēmumi pārtrauks darbību

Ingrīda Drazdovska, 08.09.2015

Avots: ektornet.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Banku grupu nekustamā īpašuma uzņēmumu, banku meitas sabiedrību klātbūtne tirgū arvien ir jūtama, jo īpaši mājokļu segmentā, taču to dominance samazinās, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Finanšu institūciju izveidoto specializēto uzņēmumu īpašumu pārņemšanas apjomi un temps ir būtiski sarucis, savukārt objektu realizācija notiek pilnā sparā. Līdz ar to daļa šo uzņēmumu varētu pēc diviem, trim gadiem savu darbību izbeigt, izriet no to vadītāju aptaujas. Iespējams, daļa kompāniju savu darbību turpinās «jaunās skaņās», proti, transformējoties, mainot darbības profilu.

Finansējuma faktors

«Banku meitas uzņēmumi ir pieradinājuši pircējus iegādāties īpašumus ar ļoti labiem finansēšanas nosacījumiem, samazinātām komisijām, bezmaksas vērtējumiem. Pircēji novērtē, ja tiek apmaksātas valsts un kancelejas nodevas īpašumtiesību reģistrācijai Zemesgrāmatā. Tas ļauj naudas līdzekļus ieguldīt īpašumā, nevis nodevās.

Ne visi tirgus dalībnieki spēj piedāvāt līdzīgus nosacījumus, tāpēc interese par banku meitas uzņēmumu piedāvātajiem īpašumiem ir visai augsta un piedāvājumā esošo skaits samazinās,» raksturo Ģirts Zālītis, SIA Salvus Pārdošanas un atbalsta daļas vadītājs.

Visdrīzāk jau tuvākajos gados dažu banku meitas uzņēmumi pārtrauks savu darbību, viņš prognozē.

DNB grupai piederošo īpašumu skaits 2015.gadā turpina samazināties un šā gada 30. jūlijā SIA Salvus īpašumā bija nedaudz vairāk par 600 vienībām. Šajā gadā SIA Salvus plāno saglabāt dzīvokļu un privātmāju pārdošanu 2014. gada līmenī, kā arī ievērojami aktivizēt komercīpašumu pārdošanu.

Daži desmiti

Šķiet, līdz šim šajā skrējienā veicies Swedbank grupas izveidotajam Ektornet, kam vēl 2013.gadā 3. ceturksnī kopējais pārņemto īpašumu vienību skaits pārsniedza 4,5 tūkstošus.

«Tieši šobrīd pārdodam pēdējo dzīvokli t.s. jaunajā projektā. Vēl ir atlikuši daži citā dzīvokļu kategorijā. Mērķis šim gadam ir turpināt pārdot, un līdz šim tas ir izdevies diezgan labi, jo arī šogad esam lielākais pārdevējs Latvijā (jau ceturto gadu pēc kārtas),» apgalvo SIA Ektornet Management Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Visu rakstu Portfeļi saplok lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru