Vislabāk pašvaldību atbalstu uzņēmumiem novērtē Vidzemē

2017. gada 21. aprīlis plkst. 15:24
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vispozitīvāk pašvaldību sniegto atbalstu uzņēmējdarbībai vērtē uzņēmēji Vidzemē (43%), liecina Citadele Index pētījums.

Pierīgā, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē pašvaldību atbalstu kā labu vai ļoti labu vērtē robežās no 29% līdz 25% uzņēmēju. Vismazāk apmierinātu uzņēmēju ar pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai ir Rīgā – 12% to atzinuši par drīzāk labu.

Kopumā tikai piektā daļa (20%) aptaujāto uzņēmēju Latvijas reģionu pašvaldību atbalstu vērtē kā labu, liecina Citadele Index pētījums, kurā katru ceturksni savu viedokli izsaka 750 Latvijas uzņēmumu īpašnieki un vadītāji. Tajā pašā laikā teju puse (49%) aptaujāto vadītāju atbalstu uzņēmējdarbībai vērtē kā drīzāk sliktu vai ļoti sliktu. 31% uz šo jautājumu nevarēja atbildēt.

Vissliktāk pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai novērtē Latgalē un Zemgalē, kur gandrīz divas trešdaļas (61%) aptaujāto uzņēmēju ir neapmierināti ar pašvaldību iesaisti reģionālo uzņēmumu attīstībā. Mazliet pozitīvāk noskaņoti ir uzņēmēji Kurzemē, kur pašvaldības atbalstu kā nepietiekamu vērtē mazliet vairāk nekā puse (55%) respondentu. Rīgā un Vidzemē vēl lielāku pašvaldības atbalstu vēlas attiecīgi 50% un 45% respondentu. Vislabākā situācija ir Pierīgā, kur tikai 31% uzņēmēju nav apmierināti ar pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai.

Citadele Index ir pētījums, ko banka Citadele Latvijā veic kopš 2004. gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tādējādi no pirmavota iegūstot uzticamu ieskatu par ekonomisko stāvokli valstī, nozarē, uzņēmumā, kā arī prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina SKDS.


 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām