Vispārējais cenu un tarifu kāpums bremzē aktivitāti mājokļu tirgū

2011. gada 05. maijs plkst. 14:33
Dalies ar šo rakstu

2010.gada nogalē un 2011.gada sākumā vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū pierimusi, bet sērijveida dzīvokļu cenas šā gada pirmajos četros mēnešos pavisam nedaudz samazinājās, vērtē Arco Real Estate.

Tas skaidrojams ar dzīvokļu piedāvājuma pieaugumu, kas joprojām tirgū ir novērojams. Piemēram, kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā aprīlī pieaudzis par 3 %, tostarp lielākajos mikrorajonos – par 5,2%. Tikai Rīgas centrā un Vecrīgā piedāvājumu skaits aprīlī ir sarucis – par 2,5%, rēķina kompānija.

Cilvēki joprojām ir ļoti piesardzīgi un bieži vien atliek mājokļa iegādi, un arī tas tieši ietekmējot pieprasījumu nekustamā īpašuma tirgū un to cenas. Arco Real Estate to pamato ar citu maksājumu pieaugumu – palielinās benzīna cena, ir pacelti elektroenerģijas tarifi, kā arī gaidāms gāzes cenas kāpums.

Uzņēmuma speciālisti pieļauj, ka, neraugoties uz to, ka cilvēku maksātspēja joprojām samazinās, līdz ar pavasara iestāšanos, varētu sagaidīt lielāku darījumu aktivitāti, tāpat esot iespējams neliels cenu pieaugums. Taču, ņemot vērā līdzšinējās negatīvās cenu svārstības 2011.gadā, visdrīzāk, tās tā arī saglabāsies un cenas kopumā pamazām stabilizēsies, lēš Arco Real Estate.

Aprīlī lielākais cenu samazinājums bijis Āgenskalnā (-2%). Savukārt mazākais cenu kritums konstatēts Teikā (-0,2%). Juglā un Bolderājā aprīlī cenu izmaiņas nav konstatētas.
 

Dalies ar šo rakstu