Visvairāk zog alkoholu, kosmētiku un apģērbus

2011. gada 21. februāris plkst. 12:32
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada zagtāko preču topa augšgalā joprojām atrodas stiprie alkoholiskie dzērieni, kosmētika un apģērbi, kā arī pārtika. Taču pērnā gada ceturtā ceturkšņa laikā iezīmējusies jauna zagtāko preču grupa – ekonomiskās spuldzes.

 A/s G4S Latvia eksperti šādu tendenci skaidro ar to, ka vecā standarta elektroniskās spuldzes vairs netiek ražotas un turpmāk pārdošanā būs tikai ekonomiskās spuldzes, kuru cena ir ievērojami augstāka.  

 Kopumā, vērtējot gan pēc intensitātes, gan pēc zagtāko preču grupām, zādzību mēģinājumu skaits pērn bijis līdzīgs, kā 2009.gadā. G4S Latvia apkopotie dati liecina, ka vidējā zagto preču summa ir septiņi lati, savukārt apģērbu un aksesuāru veikalos – 27 Ls. Lielākā pērn veiktā zādzības mēģinājuma summa ir 1,19 tūkst. Ls. Jaunākajam aizturētajam ir seši gadi, bet vecākajam – 89 gadi.

 Aptuveni puse jeb 52% zādzību mēģinājumu pastrādāti par summu, kas nepārsniedz piecus latus. Savukārt 25% gadījumu garnadžu guvums būtu bijis vērtībā no 5 – 10 Ls, bet 23% gadījumu preču vērtība pārsniegtu 10 Ls . 

G4S Latvia Drošības funkciju departamenta direktors Jānis Ābele norāda: «Izvērtējot likumpārkāpēju rīcību, secinām, ka tie kļuvuši daudz agresīvāki un pārdrošāki, gan attiecībā uz metodēm, gan izvēlētajām zagtajām precēm – iekārotākās ir pēc iespējas vērtīgākas, kā arī ērti realizējamas preces.»

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām