Vitol aktīvākā starp oglekļa izmešu samazinātājiem

2011. gada 23. marts plkst. 13:38
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vitol grupas struktūrvienība Oglekļa resursu pārvalde (ORP) pērn, vadoties pēc noslēgtajiem darījumiem, bijusi aktīvākā starp privātajiem oglekļa emisiju samazinātājiem.

Bloomberg New Energy Finance (NEF) apkopotie dati liecina, ka pagājušajā gadā Vitol ORP īstenojusi kopumā 34 projektus, kuros samazināts CO2 izmešu apjoms, izmantojot alternatīvo enerģiju un modernizējot naftas cauruļvadus. Līdz 2020.gadam plānots izdot 11,1 milj. tonnu tā saukto oglekļa kredītu.

CO2 izmešu apjomu un oglekļa kredītu regulēšanu nosaka 1997.gadā pieņemtais Kioto protokols, kura mērķis ir ierobežot atmosfēras piesārņošanu ar siltumnīcas efektu izraisošām gāzēm, lai tādējādi mazinātu globālo sasilšanu.

Šī protokola pieņemšana ir veicinājusi t.s. emisijas tirgu, kurā valstis ar mazākiem CO2 izmešiem par paredzēto normu var tirgoties ar oglekļa kredītiem. NEF ziņojumā teikts, ka 2010. gads oglekļa tirgiem ir bijis veiksmīgs, jo to vērtība un tirdzniecības apjoms pieaudzis par 5%.

Vitol Group ir dibināta 1966. gadā Nīderlandē. Tās tirdzniecības portfelī ir jēlnafta, eļļas produkti, šķidrā dabasgāze, dabasgāze, ogles, elektroenerģija un oglekļa emisijas. Visā pasaulē Vitol apgroza aptuveni 5,5 milj. barelu jēlnaftas un naftas produktu dienā.

Papildus tirdzniecības biznesam uzņēmumam pieder 50% akciju uzglabāšanas un terminālu uzņēmējdarbības jomā.
 

Dalies ar šo rakstu