Volkswagen automašīnu tirdzniecība ASV novembrī sarukusi par 24,7% 

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen ASV šā gada novembrī pārdevis nedaudz mazāk par 24 000 automobiļu, kas ir par 24,7% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, teikts uzņēmuma publiskotajā paziņojumā.

LETA--BBC, 02.12.2015

Tirdzniecības apjoma kritums galvenokārt tiek skaidrots ar kaitīgo izmešu falsificēšanas skandālu, kura dēļ uzņēmums ASV apturējis ar divu un trīs litru dīzeļdzinējiem aprīkotu automašīnu pārdošanu.

Visstraujāk novembrī samazinājies Golf un Passat pārdošanas apjoms.

Oktobrī Volkswagen automašīnu tirdzniecības apjoms ASV samazinājās par 0,24%. Savienotās Valstis uzņēmumam nav liels tirgus, un pat pirms skandāla tas saskārās ar grūtībām nostabilizēties šajā tirgū.

Volkswagen septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Šī programmatūra ieslēdz izmešu kontroli, kad tā konstatē, ka automašīnai tiek veiktas pārbaudes. Kontrole tiek izslēgta, kad automašīna piedalās satiksmē, tādējādi ļaujot tai radīt palielinātu izmešu apjomu.

Jaunākais izdevums