Investors

Volstrītas indeksi krītas, britu mārciņas vērtība sarūk

LETA--AFP, 23.05.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV biržu indeksi trešdien kritās, ko noteica satraukums par nenoteiktību ASV-Ķīnas tirdzniecības konfliktā, bet britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka līdz četru mēnešu zemākajam līmenim pēc plašas neapmierinātības ar Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas jaunāko breksita manevru.

Britu mārciņas vērtība kritās arī pret eiro dienu pēc tam, kad Meja piedāvāja pārskatītu breksita vienošanās variantu, ietverot tajā solījumu, ka Lielbritānijas parlamenta deputātiem tiks dota iespēja balsot par ierosinājumu sarīkot otru breksita referendumu, bet tikai gadījumā, ja viņi apstiprinās breksita vienošanos.

«Politiķi no visām pusēm nonievāja viņas priekšlikumus, atstājot mārciņu četru mēnešu zemākajā līmenī, kamēr premjerministre gaida sava amata beigas,» sacīja OANDA vecākais tirgus analītiķis Džefrijs Halijs.

Viņš brīdināja, ka «risinājums ir tikpat tālu kā jebkad iepriekš».

Mejas panākto breksita vienošanos parlaments ir trīsreiz noraidījis, un viņa ir solījusi nākt klajā ar savas atkāpšanās plāniem īsi pēc nākamā balsojuma par šo vienošanos.

Eiropas akciju tirgos Londonas un Frankfurtes biržu indeksi pieauga, bet Parīzes biržas indekss kritās.

Volstrītā akciju cenas, kas pēdējās divās nedēļās bijušas nestabilas pēc ASV un Ķīnas paziņojumiem par jauniem muitas tarifiem, trešdien atkal kritās. ASV un Ķīna ir paziņojušas, ka paredz atsākt sarunas, bet nav noteikušas datumu.

Daudzi analītiķi paredz nestabilitātes turpināšanos ASV-Ķīnas tirdzniecības konflikta nenoteiktības dēļ.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās pēc ASV naftas produktu rezervju negaidītas palielināšanās. To veicināja arī ASV retorikas pret Irānu pieklusināšana, Vašingtonai paziņojot, ka tā nevēlas karu ar šo valsti.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien kritās par 1,71 dolāru līdz 61,42 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,19 dolāriem līdz 70,99 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien kritās par 0,4% līdz 25 776,61 punktam, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par 0,3% līdz 2856,27 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,5% līdz 7750,84 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,1% līdz 7378,98 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,2% līdz 12 168,74 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,1% līdz 5378,98 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1161 līdz 1,1155 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2706 līdz 1,2661 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 110,50 līdz 110,30 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 87,84 līdz 88,09 pensiem par eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru