Volvo izmantos Goodyear riepas

2006. gada 30. novembris plkst. 9:14

Volvo Grupa uz trim gadiem ir parakstījusi līgumu ar Goodyear Dunlop Tires Europe par Volvo autobusu un kravas automobiļu aprīkošanu ar Goodyear riepām, Db.lv informēja Goodyear Dunlop. Līgums paredz, ka Goodyear riepu tirgus daļa, kas šobrīd komerctransportam pārsniedz 30 procentus, ievērojami palielināsies.

Saskaņā ar līgumu, kas ar Volvo noslēgts uz trim gadiem, Goodyear Dunlop apņemas aprīkot Volvo un Renault kravas furgonus un autobusus ar riepām, kuru malu izmērs ir līdz 16 collām ieskaitot. Minētās riepas tiks ražotas Goodyear kravas furgonu riepu ražotnēs Luksemburgā, Vācijā, Slovēnijā un Turcijā.

Jau vairākus gadus Goodyear strādājis kopā ar Volvo Grupu.

Goodyear, kura galvenais birojs atrodas Akronā Ohaijo, ir pasaulē lielākais riepu ražošanas uzņēmums, kura izstrādājumus ražo 90 rūpnīcās 28 valstīs. Uzņēmums ir pārstāvēts gandrīz visās pasaules valstīs un tajā strādā aptuveni 80 000 darbinieku, no kuriem apmēram 17 000 strādā Eiropā. Goodyear produktu līnija komertransportam aptver vairāk kā 400 dažādas riepas ar vairāk kā 55 izmēriem. Vairāki no pasaulē vadošajiem komertransportla ražotājiem, piemēram, Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler un Iveco, standarta aprīkojumā izmanto Goodyear riepas. Goodyear piegādā riepas arī lielākajiem autopiekabju ražotājiem.

Goodyear Dunlop Nordic ir uzņēmuma nodaļa astoņām valstīm – Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, ar vadošo biroju Stokholmā. Šajā uzņēmuma nodaļā tiek nodarbināti aptuveni 120 darbinieki, kuri Somijas ziemeļos un Zviedrijā nodarbojas ar produktu pilnveidošanu.