VUGD priekšnieka amatā apstiprina Oskaru Āboliņu

2011. gada 22. marts plkst. 12:37
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 22. martā, Ministru kabinets (MK) atbalstījis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka Oskara Āboliņa iecelšanu VUGD priekšnieka amatā. Iekšlietu ministrija (IeM) norāda, ka O. Āboliņa kandidatūra pilnībā atbilst VUGD priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām, kas paredzētas IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā.

O. Āboliņš 2007. gadā ir ieguvis augstāko izglītību Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātē, kā arī ieguvis izglītību ugunsdrošības jomā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā 2003. gadā. Viņa izdienas laiks IeM sistēmas iestādēs pārsniedz 18 gadus.

O. Āboliņš ir piekritis pārcelšanai VUGD priekšnieka amatā ar 2011.gada 1.aprīli, jo no šī datuma pašreizējais VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis ir nolēmis doties izdienas pensijā.

Pašreizējais VUGD priekšnieks Ainars Pencis iepriekš atzina, ka lielākā daļa dienesta darbinieku ir izteikuši vēlmi dienesta vadītāja amatā redzēt O. Āboliņu, kuram esot plaša praktiskā pieredze.

Jāatgādina, ka starp kandidātiem bija arī VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktors Normunds Plēgermanis, VUGD priekšnieka vietnieki Māris Ziemelis un Intars Zitāns.

Dalies ar šo rakstu