Būve

Water Ser: pieaug bažas par nodoto ūdenssaimniecības objektu atbilstošu ekspluatāciju

Ingrīda Drazdovska, 28.12.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ūdensvadu un kanalizācijas tīklu būvniecības uzņēmums SIA Water Ser ir apmierināts ar izpildīto un uzsākto darbu apjomu, taču ir bažas par nodoto objektu tālāko nākotni, to uzturēšanu un izmantošanu atbilstoši ekspluatācijas prasībām, vērtē Water Ser valdes priekšsēdētājs Jānis Zviedris.

Jau tagad nekompetences dēļ atsevišķās pašvaldībās ir novērojamas problēmas, kuru rezultātā var ciest ūdens kvalitāte vai notekūdeņu tīrība, viņš sacīja.

Ūdenssaimniecības objektu iekārtu apkalpošanai nav obligāti nepieciešami speciālisti ar augstāko izglītību, saka J. Zviedris. Pašlaik trūkstot tieši speciālistu ar vidējo izglītību. Šādu izglītību, iespējams, vairs tikai pēdējo gadu var iegūt vienā mācību iestādē Latvijā – Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā. Apjomīgā ūdenssaimniecību attīstība visā valsts teritorijā neesot veicinājusi speciālistu pieprasījumu, un Priekuļu tehnikums nespējot pilnībā nokomplektēt apmācību grupas.

«Ņemot vērā, ka lielākajā daļā ūdenssaimniecību jaunās iekārtas jau ir uzstādītas un darbojas, būtu nepieciešams veidot apmācības kursus esošajiem ūdenssaimniecību darbiniekiem vai arī bezdarbniekiem,» papildina J. Zviedris. Tie varētu notikt Priekuļos, izmantojot tur esošo materiāli tehnisko bāzi un pasniedzēju zināšanas.

Šo gadu SIA Water Ser noslēdz, pabeidzot darbus vairākos ūdenssaimniecības projektos, tostarp Smiltenes dzeramā ūdens sagatavošanas staciju, Ozolmuižas ūdenstorņa un ūdensvadu tīklu rekonstrukciju, Līgatnes pilsētas ūdens apgādes ietaišu būvniecību, Ērgļu dzeramā ūdens attīrīšanas stacijas un notekūdeņu attīrīšanas iekrātu būvniecību. Šogad nodota ekspluatācijā arī Brocēnos dzeramā ūdens attīrīšanas stacija, Gaujienā uzbūvētas kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un rekonstruēts pievedceļš. Uzņēmums piedalījies arī vērienīgā ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajiem projektā Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos, kura ietvaros 18 Latvijas pašvaldībās tika izbūvētas un renovētas ūdenssaimniecības, kas tiek pabeigts tieši 2010. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru