WESS Motors Toyota dubulto pārdoto hibrīdautomašīnu skaitu

Autors: Rūta Lapiņa
2017. gada 03. novembris plkst. 16:06

Šī gada deviņos mēnešos «WESS Motors Toyota» pārdošanas apjoms audzis par gandrīz 32%, palielinot tirgus daļu līdz vairāk kā 7% no kopējā auto tirgus Latvijā. Kopš šī gada sākuma «WESS Motors Toyota» pārdevis 1005 jaunus «Toyota» auto, no tiem viena trešā daļa jeb 305 ir hibrīdauto. Kopumā hibrīdauto pārdošanas apjomi «WESS Motors Toyota» auto salonos ir dubultojušies - pārdodot par 153 hibrīdauto vairāk nekā tajā pašā laika periodā pērn, informē kompānijā.

Par gandrīz 9% audzis arī mazlietoto automobiļu pārdošanas apjoms - šī gada pirmajos deviņos mēnešos «WESS Motors Toyota» pārdevis 391 mazlietotu auto.

«Neskatoties uz kopējā auto tirgus gauso attīstības tempu, «WESS Motors Toyota» ir kāpinājis pārdošanas apjomu par 32%. Šī gada rādītāji jau šobrīd pārsniedz iepriekšējā gada pārdošanas rezultātus visa gada griezumā. Pozitīvi vērtējam, ka šogad būtiski pieaudzis privātpersonu segments - par 48%, kas liecina, ka iedzīvotāji ir gatavi veikt arī lielākus pirkumus. Turklāt tiek prognozēts, ka šī izaugsme turpināsies arī nākamgad,» pārdošanas rezultātus komentē «WESS» izpilddirektors Aleksejs Radionovs.

Atsaucoties uz Auto asociācijas datiem, uzņēmumā norāda, ka kopējā auto tirgus izaugsme Latvijā šobrīd ir minimāla un pielīdzināma 2016.gada līmenim, savukārt iekšzemes pieprasījuma pieaugums šī gada deviņos mēnešos ir pieaudzis par 10%, kas pamatā sasniegts uz privātpersonu līzinga darījumu rēķina. Tas esot labs rādītājs un liecinot par to, ka iedzīvotāju pirktspēja aug un šobrīd pieejamās finansēšanas, t.sk. līzinga iespējas, ļauj iedzīvotājiem iegādāties tieši jaunus auto.

Baltijā kopumā šī gada pirmajos deviņos mēnešos pārdoti 8266 jauni «Toyota» auto, kas ir par 24,86% vairāk nekā pērn. «Toyota» kopējā auto tirgus daļa Baltijā ir 13,87%, bet Latvijā 13,14% no kopējā auto tirgus.

«WESS» ir dibināts 1991. gadā. Tas ir autorizētais «Toyota» («WESS Motors Toyota») un «Lexus» («Lexus Riga Airport») dīleris Latvijā.