Biznesa tehnoloģijas

WhatsApp atklāj, ka hakeri novērojuši lietotājus

Lelde Petrāne, 14.05.2019

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Hakeri varējuši attālināti instalēt novērošanas programmatūru tālruņos un citās ierīcēs, izmantojot ziņojumapmaiņas lietotnes WhatsApp ievainojamību, ziņo BBC.

WhatsApp, kas pieder Facebook, atklājusi, ka uzbrukums skāris ierobežotu lietotāju skaitu, un to vadīja kibernoziedznieki.

Labojums, lai novērstu šādu iespēju, veikts pagājušās nedēļas piektdienā. Uzbrukums pirmo reizi tika atklāts šā mēneša sākumā.

Financial Times ziņo, ka uzbrukumu veikusi Izraēlas drošības firma NSO Group, ko gan tā noliedz. NSO Group galvenajai programmatūrai Pegasus ir spēja savākt privātus datus no mērķa ierīces, ieskaitot datus, kas iegūti no kameras un mikrofona, un atrašanās vietas datus.

Pirmdien WhatsApp aicināja visus tās 1,5 miljardus lietotāju atjaunināt savas lietotnes.

Uzbrucēji izmantojuši WhatsApp balss zvana funkciju, zvanot ir noskatīto ierīci. Pat tad, ja uz zvanu netika atbildēts, instalēta novērošanas programmatūra, un zvans izzuda no ierīces zvanu žurnāla.

«Uzbrukumam ir visas pazīmes, kas liecina par privātu uzņēmumu, kas sadarbojas ar valdībām, piegādājot spiegprogrammatūru, kas pārņem mobilo tālruņu operētājsistēmu funkcijas,» secinājusi WhatsApp.

WhatsApp informē, ka vēl nav zināms, cik lietotājus skāris šis uzbrukums. Vienlaikus tā uzsver, ka uzbrukums bijis ļoti mērķtiecīgs.

Organizācija Amnesty International norādījusi, ka līdz ar šo uzbrukumu materializējušās jau sen pastāvējušas bailes: «Viņi var inficēt tālruni, lietotājam pat neveicot nekādas darbības.» Organizācija uzskata, ka šādi instrumenti lielā mērā ir tēmēti uz aktīvistiem un žurnālistiem, lai pakļautu tos novērošanai.

Komentāri

Pievienot komentāru