Wikileaks failos A.Pelšs parādās kā ziņotājs ASV

2011. gada 07. aprīlis plkst. 8:56
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Informācija par Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdi 2008. gada 15. augustā, kurā spriests par Latvijas nostāju Krievijas – Gruzijas konfliktā, dažu stundu laikā nokļuvusi ASV vēstniecībā, atklāts nule kā latviešu valodā iznākušajā grāmatā Wikileaks. Nošaut nedrīkst apžēlot (Slepeno diplomātiskā dienesta telegrammu atšifrējums), raksta Neatkarīgā.

ASV vēstnieka ziņojumā atklāts gan sēdē runātais, gan ziņotāja vārds – Andris Pelšs, Prezidenta ārlietu padomnieks. «Prezidenta ārlietu padomnieks Andris Pelšs mūs apgādāja ar ziņojumu,» teikts atšifrētajā vēstniecības failā, kurā pavisam uz A. Pelšu atsaucas 11 reizes, no kā laikraksts izdara secinājumu, ka viņš vēstniecībai sniedzis detalizētu atskaiti.

Pats A. Pelšs atteicies komentēt konkrēto Wikileaks failu, jo ar grāmatu vēl neesot iepazinies, uzsverot, ka komunicēt ar ārvalstu diplomātiem ietilpstot viņa pienākumos.

Atbilstoši likumam Par valsts noslēpumu un MK noteikumiem nr.887 Valsts noslēpuma objektu saraksts NDP runātais, kā arī tur apskatītie dokumenti ir valsts noslēpums, par kura izpaušanu draud kriminālatbildība.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām