Windows 8 vaino pie lielākā personālo datoru tirgus krituma kopš 1994. gada

2013. gada 11. aprīlis plkst. 11:33
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā ceturksnī personālo datoru tirgus samazinājies par gandrīz 14%, bet analītiķi šo kritumu saista ar Microsoft operētājsistēmu Windows 8, kas datorus padarījusi par nepievilcīgiem, vēsta Financial Times.

Datorražotāji pēc tam, kad Microsoft ar savu operētājsistēmu nāca klajā aizvadītā gada oktobrī, cerēja, ka Windows 8 izdosies tirgū iedvest jaunu elpu, tomēr noticis pretējais, secinājuši tirgus pētījumu kompānijas IDC analītiķi. «Šobrīd diemžēl ir skaidrs, ka Windows 8 parādīšanās tirdzniecībā ne tikai nespēja dot pozitīvu grūdienu datoru tirgum, bet gan to ir bremzējusi,» norādīja IDC analītiķis Bobs Odanels.

«Radikālās lietotāja interfeisa izmaiņas, Start pogas aizvākšana, kā arī izmaksas, kas tiek saistītas ar skārienjūtīgajām tehnoloģijām, padarījušas personālos datorus par mazāk pievilcīgu alternatīvu, salīdzinot ar planšetdatoriem,» norādīja analītiķis.

Saskaņā ar IDC apkopotajiem datiem, gada pirmajā ceturksnī klasisko datoru piegādes bijušas 76,3 miljonu vienību apmērā, kas ir par 13,9% mazāk nekā 2012. gada attiecīgajā laika posmā. Samazinājums bijis lielāks nekā analītiķi iepriekš bija prognozējuši, kā arī krasākais kopš 1994. gada, kad tika uzsākta šādu datu apkopošana.

Analītiķi uzsver, ka Microsoft vajadzēs pieņemt vairākus smagus un sarežģītus lēmumus, ja kompānija vēlēsies dot jaunu stimulu personālo datoru tirgum.

Tikmēr cita tirgus izpētes kompānija – Gartner – aplēsusi, ka gada pirmajā ceturksnī piegādātas 79,2 vienības personālo datoru, kas gada griezumā ir samazinājums 11,2 procentu apmērā. Gartner kritumu skaidro ar to, ka lietotāji aizvien vairāk izvēlas planšetdatorus un viendtālruņus.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām