WorkingDay: iekārotākais darba devējs 2011. gadā bija LMT

2012. gada 19. janvāris plkst. 10:32
Autors: Jana Gavere
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas mobilais telefons (LMT) ir atzīts par visvairāk iekāroto darba devēju 2011. gadā, liecina personāla atlases kompānijas WorkingDay pētījuma rezultāti, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pētījumā, kuru WorkingDay veic piekto gadu, šogad piedalījās 2400 respondentu. LMT šogad ir no pirmās vietas izstūmis pagājušā gada uzvarētāju airBaltic, kas noslīdējis uz 11. vietu. Otrais iekārotākais dara devējs ir Latvenergo, trešais - Lattelecom, ceturtais - Swedbank, piektais - Statoil Latvija.

Jau vēstīts, ka citas interneta personāla atlases kompānijas CV-Online veiktajā pētījumā par iekārotāko darba devēju atzīta nacionālā lidsabiedrība airBaltic.

LMT ir bijis WorkingDay topa līderis jau vairākus gadus, un to noteikusi uzņēmuma augstā reputācija tirgū, uzskata LMT viceprezidente Laura Keršule.

Šogad no pirmā visvairāk iekāroto darba devēju desmitnieka izkritusi arī Starptautiskā lidosta Rīga un Aldaris, savukārt darba devēju reputāciju būtiski uzlabojuši Statoil Latvija un Latvijas gāze, liecina WorkingDay apkopotie dati.

Izmaiņas notikušas kritērijos, pēc kuriem darbinieki izvēlas darba devējus, - iepriekšējos divos gados tā bija uzņēmuma stabilitāte, bet tagad, tāpat kā tas bija 2008. gadā, galvenais motivējošais kritērijs atkal ir konkurētspējīgs atalgojums. Pēc tam seko tādi kritēriji kā uzņēmuma stabilitāte un karjeras un pilnveidošanās iespējas. Uzņēmuma novatoriskums ir vismazāk svarīgais kritērijs darba meklētāju acīs.

«Darba tirgus šobrīd ir nomierinājies, un satraukuma par savu darba vietu vairs nav,» secina WorkingDay mārketinga direktors Māris Silinieks.

48% no aptaujas dalībniekiem saņem līdz 400 latiem mēnesī, sieviešu atalgojuma līmenis ir ievērojami zemāks. To, ka tiek saņemta alga aploksnē, atzinuši 9% respondentu, vislielākais aplokšņu algu īpatsvars ir celtniecības un nekustamo īpašumu jomā - 24%. Kopumā šim rādītājam tomēr ir tendence samazināties - vēl 2008. gadā algu aploksnē saņēma 13% aptaujāto.

Dalies ar šo rakstu