Jaunākais izdevums

Interneta kompānija veiks pirmo pārpirkšanas darījumu pēc ienesīgā Alibaba sākotnējā publiskā piedāvājuma, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēdējos pāris gados kopš bijušās Google viceprezidentes Marisas Meijeres kļūšanas par Yahoo! Inc. prezidenti un vadītāju investoru pārliecība par šo savulaik populārākā interneta pārlūka radītāju ir pieaugusi, tomēr kompānija paradoksālā kārtā aizvien ir palikusi sava korporatīvā partnera Ķīnas e-komercijas giganta Alibaba ēnā. Yahoo investīcijas Alibaba un Yahoo Japan, kopā ņemot, pašlaik ir vairāk nekā 45 miljardu USD vērtībā, raksta žurnāls Fortune. Spriežot pēc aģentūras Bloomberg datiem, pašas Kalifornijas kompānijas tirgus vērtība šā raksta tapšanas laikā bija vien par miljardu lielāka, un tad arī vien par godu straujajam kāpumam pēc Alibaba sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO).

Jo sevišķi pēc Alibaba IPO Ņujorkas fondu biržā šoruden, kas ar 25 miljardu USD ieņēmumiem kļuva par lielāko vēsturē, aizvien aktuālāks ir jautājums, kas ir pati Yahoo un kas īsti ir tās pamatbizness? Paziņojums par video reklāmu platformas BrightRoll pārpirkšanu iezīmē kompānijas nākotnes vīziju tieši šai jomā.

Video laulība

Daļu no 6,3 miljardu USD peļņas pēc Alibaba IPO Yahoo ieguldīs 640 miljonu USD vērtajā darījumā ar BrightRoll. Tas kompānijai ir otrais lielākais pārpirkšanas darījums kopš mikroblogu un sociālās vietnes Tumblr pārpirkšanas par 1,1 miljardu USD 2013. gada maijā. Šai aprēķina laulībā Yahoo iegūs pamatīgu stiprinājumu savai video reklāmu platformai, bet BrightRoll vienā rāvienā iegūs krietni vairāk klientu, kas pašlaik ir Yahoo reklāmdevēji, darījuma loģiku preses relīzē skaidro Yahoo. Paredzams, ka BrightRoll neto ieņēmumi šogad pārsniegs 100 miljonus, kas tūdaļ pat cels arī Yahoo peļņas rādītājus.

Apvienoto kompāniju sinerģijas rezultātā paredzēts radīt lielāko digitālā video reklāmas platformu ASV.

Visu rakstu Yahoo plāno savu identitāti lasiet 13. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV interneta gigants Yahoo otrdien paziņoja, ka plāno atdalīt sev piederošo 15% Ķīnas interneta tirdzniecības kompānijas Alibaba akciju daļu jaunā uzņēmumā, tādējādi akcionāriem ietaupot vairākus miljardus dolāru nodokļu maksājumos.

Jaunajam uzņēmumam ar nosaukumu SpinCo piederēs visi Yahoo 384 miljoni Alibaba akciju, kuru pašreizējā vērtība veido 40 miljardus dolāru.

Savukārt SpinCo akcijas tiks sadalītas starp Yahoo akcionāriem. Šos pasākumus paredzēts īstenot šā gada ceturtajā ceturksnī.

Yahoo 2005.gadā iegādājās 40% Alibaba akciju, par tām samaksājot vienu miljardu dolāru. Deviņus gadus vēlāk Alibaba īstenoja debiju Ņujorkas fondu biržā, realizējot pasaulē visu laiku lielāko akciju sākotnējo piedāvājumu (IPO).

Kopš tā laika akcionāri, jo sevišķi Ņujorkā bāzētais hedžfonds Starboard Value mudinājis Yahoo dalīties gūtajos ienākumos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Yahoo palielina akciju atpirkšanas programmu par diviem miljardiem dolāru

LETA, 27.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV interneta gigants Yahoo valsts regulatoriem paziņojis, ka tērēs vēl divus miljardus dolāru (1,8 miljardus eiro), lai atpirktu savas akcijas.

Jaunā akciju atpirkšanas programma, kuru apstiprinājusi kompānijas direktoru valde, ilgs līdz 2018.gada martam, teikts "Yahoo" iesniegumā ASV Vērtspapīru un fondu tirgus komisijai (SEC).

Yahoo norāda, ka iepriekšējā akciju atpirkšanas programmā, kas tika apstiprināta 2013.gada beigās un kuras apjoms veido piecus miljardus dolāru, atlikuši vēl aptuveni 726 miljoni dolāru, un kompānija tos iztērēs līdz nākamā gada beigām.

Uzņēmuma vadītāji jau vairākkārt uzsvēruši uz savu ieceri atpirkt akcijas un akckonāriem izmaksāt dividendes, izmantojot ienākumus, kas gūti no investīcijām Ķīnas interneta tirdzniecības kompānijā Alibaba.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV interneta kompānija Yahoo pirmdien paziņoja, ka mainīs nosaukumu uz Altaba, bet tās vadītāja Marisa Meiere atstās uzņēmuma padomi pēc tam, kad tiks pabeigts darījums ar telekomunikāciju kompāniju Verizon.

No Yahoo padomes aizies vēl pieci tās locekļi. Meiere tomēr arī pēc padomes pamešanas turpinās vadīt Yahoo.

Yahoo ir noslēgusi vienošanos par savas pamatdarbības aktīvu pārdošanu Verizon. Darījuma summa ir 4,83 miljardi ASV dolāru (4,59 miljardi eiro).

Yahoo jaunais nosaukums būs Altaba. Kompānijas galvenie atlikušie aktīvi būs 15% akciju Ķīnas interneta tirdzniecības kompānijā Alibaba un 35.5% akciju Yahoo Japan.

Darījuma pabeigšana tomēr ir apdraudēta pēc tam, kad Yahoo pērn atklāja, ka piedzīvojusi hakeru uzbrukumus, kuros nozagti lietotāju dati.

Pastāv iespēja, ka Verizon var atteikties no darījuma vai samazināt tā cenu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV telekomunikāciju operators Verizon Communications Inc. nolēmis iegādāties interneta portālu Yahoo par 4,8 miljardiem dolāru, vēsta Reuters.

Par šādu cenu tiks iegādāts interneta bizness Yahoo!, kā arī tiks pārņemts nekustamo īpašumu bizness.

Yahoo! plāno saglabāt savas daļas Alibaba Group Holding Ltd (15%) un Yahoo Japan Corp. (35,5%).

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Yahoo apsver iespēju pārdot savu interneta biznesu

Žanete Hāka, 02.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju uzņēmuma Yahoo valde tikšanās laikā apsvērs iespēju pārdot kompānijas interneta biznesu, atsaucoties uz uzņēmumam tuvu stāvošu personu teikto, raksta The Wall Street Journal.

Valde diskutēs, vai palikt pie plāna pārdot kompānijas daļu Alibaba Group Honding, vai atrast pircēju Yahoo interneta biznesam, vai īstenot abus variantus.

Yahoo pārstāvji atteikušies komentēt šo informāciju.

Kompānijas vadītāja Marisa Meijere plāno noslēgt kompānijas stratēģijas maiņu līdz janvārim, un solījusi investoriem sniegt jaunāko informāciju par turpmāko rīcību saistībā ar vārguļojošo interneta portālu. Patlaban M. Meijere sastopas ar spiedienu, ko veic investors Starboard Value, un kas iepriekšējā mēnesī draudējis ar pilnvaru maiņu, ja viņa neveiks būtiskas izmaiņas plānos.

Vairāk nekā trīs gadu vadīšanas laikā M. Meijere nav veikusi būtiskas izmaiņas kompānijas darbībā, un paredzams, ka šajā gadā tās apgrozījums saruks par 8%. Šogad Yahoo akcijas cena ir samazinājusies par 33%.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV interneta tehnoloģiju kompānija Mozilla Corporation trešdien paziņoja, ka tās interneta pārlūks Firefox ASV teritorijā turpmāk kā noklusēto meklēšanas programmu izmantos nevis kompānijas Google, bet gan Yahoo! izstrādāto programmu.

Google meklēšanas programma bija noklusētais variants sērfošanai internetā ar Mozilla Firefox kopš 2004.gada, bet no decembra šo Google lomu ASV pārņems Yahoo!, paziņoja Mozilla vadītājs Kriss Bērds. Partnerība ar Yahoo! ir noslēgta uz pieciem gadiem.

Bērds paziņoja, ka kompānija pieņem «lokālāku un elastīgāku pieeju, lai palielinātu izvēli un inovācijas vispasaules tīmeklī».

Krievijā Firefox sāks izmantot vietējo interneta meklētāju Yandex, bet Ķīnā - interneta meklētāju Baidu.

Bezmaksas interneta pārlūks Firefox ir trešais populārākais pārlūks pasaulē pēc kompānijas Google izstrādātā pārlūka Chrome un kompānijas Microsoft pārlūka Internet Explorer.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Brīdina par vīrusu, kas pārlūku novirza uz kaitnieciskām vietnēm

Dienas Bizness, 28.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Interneta lietotāji var saskarties ar vīrusu, kas izmantojot meklētājprogrammas Google, Yahoo vai Bing novirza interneta pārlūku uz kaitnieciskām vietnēm, brīdina antivīrusu programmu eScan izstrādātāji. Ļaunatūra ir aktīva visos interneta pārlūkos.

Kā norāda drošības eksperti, pārlūku novirzošais vīruss ir no pārlūkus kontrolējošo ļaunatūru kategorijas. Tai piederošās ļaunprogrammatūras, piemēram, meklētājprogrammas, maldinošas pievienojumprogrammas un paplašinājumi, var tikt iesūtītas sistēmā un instalētas interneta pārlūkā bez lietotāja ziņas.

Ja pamanāt, ka interneta pārlūks darbojas lēnāk nekā parasti, neatveras visas lapas, ķeras interneta sakari, bet Google, Bing vai Yahoo meklētājs novirza uz kaitnieciskām vietnēm, tā var būt zīme, ka dators ir inficēts ar pārlūku novirzošu vīrusu.

«Ir svarīgi neignorēt šo vīrusu un neatstāt to datorā. Novirzot pārlūku uz kaitnieciskām vietnēm, tas var novest pie citu, ievērojami bīstamāku vīrusu lejupielādēšanas,» brīdina eScan antivīrusu programmas izplatošā uzņēmuma Baltimax reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latviešu talants Kristaps Porziņģis gatavojas parakstīt reklāmas līgumu ar Vācijas sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotāju adidas, kas būtu lielākais šāda veida kontrakts Eiropas basketbola vēsturē, vēsta vairāki Ziemeļamerikas mediji.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas Knicks spēlētājam Porziņģim 1.oktobrī beidzās līgums ar citu sporta inventāra kompāniju Nike, taču nu viņš vienojies par ilgtermiņa līgumu ar adidas, informē Yahoo Sports.

Abas puses esot panākušas vienošanos uz vairākiem gadiem, turklāt tā paredz, ka Porziņģis viena gada laikā saņems no trim līdz sešiem miljoniem dolāru (2,7 - 5,3 miljoni eiro). Basketbolista nopelnītā summa atkarīga no viņa izpildītajiem bonusiem.

Iepriekš tik ienesīgs reklāmas līgums nav bijis nevienam Eiropas basketbolistam.

Pirms tam Porziņģim bija četru gadu līgums ar Nike, kas bija noslēgts, latvietim vēl spēlējot Spānijā. Tas basketbolistam ik gadu ienesa 25 000 dolāru (22 324 eiro). Tiesa, Nike līdz oktobra vidum ir tiesības pielīdzināties adidas piedāvājumam, taču tas, visticamākais, netiks darīts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Blindsave neizdodas Kickstarter savākt nepieciešamo finansējumu; uzņēmums sāks masveida ražošanu

Žanete Hāka, 21.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies sporta aizsargtērpu ražošanas uzņēmuma Blindsave finansējuma piesaistes kampaņa vietnē Kickstarter, taču nepieciešamos līdzekļus nav izdevies savākt, tomēr tas kompānijas plānus nekavē un janvārī tiks uzsākta masveida ražošana.

Kompānijas mērķis bija 30 tūkstoši eiro, bet izdevies savākt 25 tūkstošus eiro.

Uzņēmuma īpašnieks Andis Blinds stāsta: «Ar Kickstarter kampaņas rezultātiem esam apmierināti, jo kampaņas uzdevums bija ne tikai savākt naudu. Tā bija daļa arī no mūsu mārketinga kampaņas, kuras mērķis bija pievērst klientu un potenciālo sadarbības partneru uzmanību, kas mums ir izdevies, jo par mums rakstīja tādi pasaulē ievērojami mediji kā Yahoo Sports, Yahoo Tech un Digital Trends, kā arī interesi par mums izrādīja vairāki potenciāli investori. Šobrīd ar vienu no tiem notiek pārrunas, kas varētu noslēgties pēc Jaunā gada.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

FOTO: Bijušā Yahoo vadītāja 3,35 miljonu dolāru vērtā māja

Žanete Hāka, 27.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānijas Yahoo bijušais pagaidu vadītājs Ross Levinsons par 3,35 miljoniem ASV dolāru pārdevis savu īpašumu, raksta Business Insider.

Kompānijas mediju un iekšējo lietu vadītājs R. Levinsons uz laiku pildīja Yahoo vadītāja pienākumus līdz brīdim, kad šajā amatā stājās Marisa Meijere.

Patlaban viņš tirgojas ar īpašumiem, un par 7,65 miljoniem dolāru pārdevis māju, ko iegādājās 2011.gadā. Tas ir par diviem miljoniem dolāru vairāk nekā viņš par to samaksāja pirms pieciem gadiem.

Neilgi pēc šī īpašuma pārdošanas viņš iegādājies jaunu māju par 3,35 miljoniem dolāru. Tajā ir četras guļamistabas un piecas vannasistabas.

Ēkas platība ir 306 kvadrātmetri, kas ir aptuveni puse no bijušā īpašuma.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties īpašumā!

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto & Video

Yahoo vadītājas Marisas Meijeres brīnišķīgā dzīve – kā viņa tērē savu bagātību

Žanete Hāka, 20.11.2014

M. Meijere uzauga Vasavā, Viskonsīnā, kur viņa cītīgi mācījās un apmeklēja dažādas ārpus skolas aktivitātes – klavieru stundas, debašu klubiņu, volejbolu, peldēšanu un baletu, kas iemācīja viņai disciplīnu.

Foto: Wausau West High School Yearbook

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pateicoties vairākiem lieliem pārpirkšanas darījumiem un investoru kritikai, patlaban viena no zināmākajām Silīcija ielejas personām ir tehnoloģiju uzņēmuma Yahoo vadītāja Marisa Meijere, raksta Business Insider.

Nav noslēpums, ka bijusī Google vadītāja pavada interesantu dzīvi, ko grezno augstas kvalitātes mode, krāšņi apartamenti un ekskluzīvas ballītes.

M. Meijere savu bagātību ieguva 2004.gadā, kad Google kļuva par publisku kompāniju un viņas dzīvesveids par to acīmredzami liecina.

Galerijā augstāk skaties, kā M. Meijere tērē savu bagātību!

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

12 akcijas, kuras nesīs peļņu visu gadu

Kārlis Mīlbergs, 10.03.2017

Janvāris: Cardinal Health

Cena: 81,94 USD

Simbols: CAH

Ienesīgums: 2,12%

P/E attiecība: 13,6

Dividendes izmaksā arī aprīlī, jūlijā, oktobrī.

Zāļu izplatītājs Cardinal ir bizness ar lielu pārdošanas apjomu un zemu peļņas maržu.

Uzņēmums nesen pārņēma Johnson & Johnson’s Cordis vienību, kas ražo stentus un citus kardioloģijas piederumus. Cardinal paredz, ka Cordis iegāde palīdzēs tam audzēt gada ieņēmumus par vairāk nekā 20 centiem par akciju, jeb 61 miljonu eiro.

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neatkarīgi no tā, vai saņem tikai ikmēneša algu vai pelni arī ar investīciju palīdzību, ir zināms, ka dividendes ir lielisks veids, kā nodrošināt sev papildus naudas plūsmu.

Savukārt viena no investoru problēmām ir tāda, ka starp dividenžu maksājumiem bieži vien ir jāgaida vairāki mēneši. Lielākā daļa uzņēmumu dividendes izmaksā martā, jūnijā, septembrī vai decembrī un, ja dividendes veido kaut cik vērā ņemamu daļu no ienākumiem, pastāv reāls risks ilgstošam ienākumu trūkumam.

Lai uzturētu regulāru naudas plūsmu, Dienas Bizness ir apkopojis 12 akcijas, kuras Tev izmaksās dividendes katru mēnesi, līdzīgi, kā regulārus ienākumus nodrošina ikmēneša alga. Šajā sarakstā iekļauti ASV uzņēmumi ar stabillu biznesa modeli un veselīgiem finanšu rādītājiem. Ne visas no šīm akcijām ir ar augstu atdeves procentu, taču tās, kuras pagaidām vēl nesniedz augstus rezultātus, ir ar labu izaugsmes potenciālu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Latviešu inovāciju brīnumbērns

Alans Amrons, amerikāņu izgudrotājs, 40 patentu turētājs, DB viesautors*, sagatavoja Annija Apsīte, 14.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kad Kristeram Jurševskim bija vien 15 gadu, viņš, pateicoties savām teju unikālajām spējām, tika pieņemts darbā Draugiem Group kā programmētājs.

Kristers sāka nodarboties ar programmēšanu 12 gadu vecumā. Viņš ieraudzīja Stīvu Džobsu laižam klajā AppStore un atcerējās viņu sakām, ka ikviens var radīt savas aplikācijas. Kristeram tajā laikā tas šķita kaut kas fantastisks, jo viņam bija daudz ideju un vienlaikus ļoti daudz informācijas, kas jāapgūst, lai sāktu radīt aplikācijas platformai. Viņš sāka apgūt UI/UX dizainu, lai ar programmēšanas palīdzību spētu realizēt savas ieceres. Viņš veiksmīgi realizēja pats savu projektu, kas ļāva viņam iegūt lielisku darbu 15 gadu vecumā Draugiem Group. Kristers tur strādāja 2 gadus kā iOS programmētājs. Pēc tam viņš darbu atstāja, lai realizētu pats savas idejas. Papildus iOS viņš apguva arī citas programmēšanas valodas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sliktāki uzņēmumu saimnieciskās darbības rādītāji draud radīt jaunus satricinājumus pasaules finanšu tirgos

Mēdz runāt, ka visi procesi ekonomikā ir cikliski, taču katru kritumu noslēdz jauns pieaugums un otrādi. Tāpat ir dzirdēts, ka cikla aptuvenais garums sasniedz septiņus gadus, turklāt gandrīz šāds laika posms ir pagājis, kopš finanšu tirgu sabrukuma 2008. gada rudenī. Protams, cikla garums nav akmenī iecirsts, jo kādu saimnieciskās darbības procesu ietekmē cikls var pastiepties garāks, tāpat kā sarauties. Pateicoties tam, ka pasaules lielās centrālās bankas veic ekonomikas stimulēšanu ar iespaidīgām naudas injekcijām, tādējādi turot procentu likmes zemas, ļaujot lētāk realizēt dažādus projektus, teorētiski cikls šoreiz var pastiepties garāks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

#1 Kas ir FinTech nozare un kāda ir tās nozīme mūsdienās

Toms Jurjevs, AS 4finance izpilddirektors, 13.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Medijos un IT profesionāļu sarunās arvien biežāk dzirdams vārds FinTech. Lai arī termins bieži lietots, tas nenozīmē, ka daudziem, arī tehnoloģiju ekspertiem un zinošiem uzņēmējiem, tā nozīme pilnībā ir skaidra. Tādēļ reizēm gadās to redzēt lietotu nevietā.

Jauns «modes vārds»

FinTech ir joma, kas krasi maina gan mūsu sabiedrisko, gan biznesa dzīvi. Ar FinTech visbiežāk saprot IT jaunuzņēmumus jeb start-up, kas «sapurina» tādas nozares kā mobilos maksājumus, naudas pārskaitījumus, aizdevumus, līdzekļu vākšanu un pat aktīvu pārvaldību. Start-up uzņēmumi izmanto tehnoloģijas, lai par izdevīgāku cenu piedāvātu jau esošus finanšu pakalpojumus un piedāvātu jaunus, uz tehnoloģijām balstītus risinājumus.(1) Vienlaikus FinTech uzplaukums sniedz jaunas iespējas gan patērētājiem, gan arī uzņēmējiem. Uzņēmumi var piedāvāt nesalīdzināmi lētākus pakalpojumus, bet patērētāju finanšu pakalpojumu izvēles iespējas nekad nav bijušas tik plašas kā tagad.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Facebook bojā mūsu dzīvi

Alans Amrons, amerikāņu izgudrotājs, 40 patentu turētājs, DB viesautors*, sagatavoja Annija Apsīte, 21.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Esmu pietiekami vecs, lai būtu no tās paaudzes daļas, kas savā laikā uztraucās par Tēvoci Semu (par valdību), kas izseko ikvienu mūsu soli ASV, tādējādi laupot jebkādu brīvību un privātumu. Taču šoreiz ir stāsts par Marku Cukerbergu un viņa Facebook idejas zādzību no tās īstajiem izgudrotājiem brāļiem Vinklevossiem (Winklevoss), kuri, tāpat kā Marks, bija Hārvardas studenti.

Tie, kuri ir interesējušies par Facebook rašanos, zina, ka Marks Cukerbergs radīja pasaulē populārāko sociālo tīklu, nozogot ideju no saviem Hārvardas laika biedriem brāļiem Vinklevossiem, kuri sākotnēji radīja platformu CoonectU. Brāļi bija nolīguši Marku, lai viņš palīdz viņiem uzrakstīt kodu. Tā vietā viņš ideju nozaga un izveidoja savu saiti. Šis ir lielisks iemesls, kāpēc vienmēr savas idejas vajag aizsargāt, reģistrējot patentu. Tas, protams, jādara pirms savu ideju izpaušanas tālāk, pat, ja tie ir nākamie darbinieki, kā tas bija Cukerberga gadījumā. Lai vai kā, Marks pārkāpa komercnoslēpumu, kas, balstoties uz ASV likumiem, teic, ka, ja jūs slepeni izpaužat savu ideju kādam citam un varat to pierādīt, tad šis cilvēks nedrīkst vienkārši nozagt jūsu ideju, kā to izdarīja Marks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Pērn Inbox.lv saskāries ar diviem lieliem DDoS kiberuzbrukumiem

Lelde Petrāne, 24.01.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gadā epasta pakalpojuma sniedzējs Inbox.lv saskāries ar diviem lieliem DDoS uzbrukumiem un daudziem mazākiem šāda tipa kiberuzbrukumiem, kas operatīvi novērsti, jo portālā izstrādātā drošības sistēma neitralizē trešo pušu piekļuvi, informē pašmāju tehnoloģiju uzņēmumā.

Tāpat pērn esot bijuši mēģinājumi uzlauzt lietotāju pastkastes, izplatītas vīrusu un pikšķerēšanas vēstules, tāpēc ieviesta «reCaptcha» programma, palielinot lietotāju aizsardzības līmeni.

SIA INBOKSS apkopotie dati par aizvadīto gadu liecina, ka DDoS uzbrukuma veids bijis viens no izplatītākajiem, ko apliecina arī nesenie uzbrukumi e-veselības sistēmai un nacionālajai informācijas aģentūrai LETA.

Viedierīču izmantošanas pieaugums un lietu interneta (IoT) straujā attīstība radot vēl plašākas kiberuzbrukumu iespējas, tāpēc arvien būtiskāka kļūstot ārvalstu notikumu padziļināta analīze. Piesardzības nolūkos nesen daļai Inbox.lv lietotāju lūgts nomainīt paroles, jo pasaulē tika nopludinātas paroles no tādām vietnēm kā LinkedIn, Yahoo u.c. Lietotāji, kas reģistrējušies gan šajos portālos, gan Inbox.lv ar vienādu paroli, bija nokļuvuši riska grupā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

Ar kādu ēsmu labāk ķeras: 22% pikšķerēšanas incidentu saistīti ar Facebook

Lelde Petrāne, 18.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Kaspersky Lab 2013.gada statistiku 22% visos uzņēmuma izstrādājumos ietvertā Pretpikšķerēšanas moduļa iedarbju veido Facebook viltus lapas un paziņojumu imitācijas. Turklāt citu sociālo tīklu un emuārplatformu atdarinājumi kopumā veido 13,5%. Pavisam pagājušajā gadā ir reģistrēts vairāk nekā 600 miljonu pikšķerēšanas incidentu.

Upuru ievilināšanai pikšķerēšanas resursos kibernoziedznieki izmanto vairākus labi pārbaudītus paņēmienus. Parasti saites uz šādām lapām ļaundari izplata vēstulēs, kas atdarina sociālā tīkla paziņojumus. Ir populāra arī e-pastu izplatīšana uzlauztu kontu kontaktpersonām, piemēram, aicinājumi draugiem noklikšķināt uz saites, lai apskatītu interesantu saturu. Turklāt krāpnieki bieži ķeras pie iebiedēšanas un viltotajās vēstulēs draud bloķēt saņēmēja kontu, ko var novērst, noklikšķinot uz saites vēstulē un atvērtajā lapā ievadot personisko informāciju - viņi rēķinās ar emociju uzplūdiem, kas liks zaudēt modrību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Samsung kaļ dzelzi, kamēr tā karsta, un inovatīvajam tālrunim Galaxy S6 Edge palīgos sūta lielāko modeli Edge+

Tehnoloģiju pasaulē apjūsmotais un tikai pavasarī pārdošanā nonākušais Galaxy S6 Edge vēl tirgū nebija paspējis «apsildīt degunu», kad Samsung augustā atkal kāpa tribīnē, lai paziņotu par lielākas versijas izgatavošanu. 4. septembrī tas nonāks Latvijas tirgū, bet īsi pirms tam Galaxy S6 Edge+ pabija DB rīcībā.

Tiem, kuri jau paspējuši aptaustīt S6 Edge, jaunais modelis nešķitīs nekas pārsteidzošs. Tomēr tas ne vien audzis augumā, bet arī ieguvis vienu otru noderīgu funkciju.

Tāpat kā uz S6 Edge, arī uz Edge+ malas var lasīt ziņas un apskatīties laika prognozi, neieslēdzot pārējo ekrānu. Guļot uz «mutes», tas mirgo krāsās, ja zvana kāda no piecām iepriekš iestādītām kontaktpersonām. Un tagad no sānu izvēlnes var izsaukt ne vien šīs kontaktpersonas, bet arī biežāk lietotās programmas. Tomēr kopš pavasara nav papildināts ziņu lenšu klāsts un faktiski jāiztiek tikai ar Yahoo!.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Viedpalīga ERNEST projekts piesaistījis gandrīz 18 000 dolāru

Lelde Petrāne, 07.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies viedpalīga ERNEST Kickstarter kampaņa, kas tika sākta 28.oktobrī. ERNEST ļauj ar viedtālruni pilnībā apvienot automašīnas, garāžas durvju un mājas vārtu kontroli.

ERNEST radītājs Artūrs Pumpurs atklāj, ka mēnesi ilgajā kampaņā projekts piesaistījis gandrīz 18 000 dolāru, kas esot liela summa. «Kopumā sasniegtais pasūtījumu apjoms ir diezgan iespaidīgs. Šobrīd personīgi sazināmies ar Kickstarter laikā iegūtajiem atbalstītājiem, kuri ir ieinteresēti produktu iegūt savā īpašumā,» stāsta Pumpurs.

Kampaņas laikā tika plānots piesaistīt 50 000 ASV dolāru. Lai gan mobilais sulainis neieguva visus līdzekļus, Pumpurs uzsver, ka dalība Kickstarter kampaņā uzņēmumam sniegusi lielu pieredzi un iespēju iepazīt ASV tirgu. «Šobrīd jau skaidri zinām, ka ERNEST pūļa finansējuma platformā startēs arī nākamgad. Esam iepazinuši Kickstarter auditoriju un pavisam drīz piedāvāsim viņiem jaunu produktu,» atklāj Pumpurs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sakaru tehnoloģijas

Krievijas specdienests pēdējo gadu laikā vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai

LETA, 08.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes (GRU) pēdējo gadu laikā vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai, aģentūra LETA uzzināja Satversmes aizsardzības birojā (SAB).

SAB vērtējumā GRU ir viens no aktīvākajiem ārvalstu dienestiem, kas arvien intensīvāk ir izvērsis darbu pret Rietumvalstīm, tajā skaitā pret Latviju.

Tā pati Krievijas militārā izlūkošanas dienesta hakeru grupa, kas īstenoja uzbrukumus Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijai «OPCW», Pasaules Antidopinga aģentūrai un Malaizijas institūcijām, kuras veica izmeklēšanu saistībā ar «MH17» lidmašīnas notriekšanu, pēdējo gadu laikā ir vairākkārt īstenojusi uzbrukumus arī Latvijas kibertelpā, informēja SAB.

Kiberuzbrukumus Latvijā GRU ir veicis spiegošanas nolūkā, un visbiežāk uzbrukumi tikuši vērsti pret valsts institūcijām, tajā skaitā ārlietu un aizsardzības sektoriem. Retāk uzbrukumi bijuši mērķēti pret privātiem uzņēmumiem, arī medijiem. GRU īstenoto kiberuzbrukumu būtība ir iekļūt informācijas sistēmā, tajā darboties nepamanīti, un ilgstoši iegūt no sistēmas datus, piemēram, regulāri piekļūt e-pastu sarakstei un darba stacijā apstrādātiem dokumentiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānijas akcijas cenas burbulis piebriedis kā negaisa mākonis vasaras pēcpusdienā

Turpinoties investoru apmātībai, elektromobiļu ražotāja Tesla akcijas cena pirmdien sasniedza jaunu vēsturisku maksimumu, pakāpjoties līdz 267,26 ASV dolāriem, tādējādi kompānijas vērtībai pārsniedzot 33 miljardus ASV dolāru. Tomēr investoriem fiksējot peļņu pirmdien tirdzniecības beigās, kompānijas akcijas cena bija nokritusies zem 260 dolāru atzīmes, bet vakar tirdzniecības sākumā cena svārstījās ap 255 dolāru līmeni.

Šāds cenas samazinājums šķiet loģisks, ja ņem vērā, ka aptuveni mēneša laikā kompānijas akcijas cena spēja palielināties apmēram par 20%, bet kopš gada sākuma šo vērtspapīru tirgus vērtība ir pakāpusies gandrīz par 70%. Jautājums šobrīd ir par to, vai investoriem vajadzētu gaidīt tikai tehnisku korekciju, kas tradicionāli pavada strauji augošus vērtspapīrus, vai arī runa var būt par daudz iespaidīgāku kritumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Likumi

ASV kredītvēsturu aģentūra Equifax par klientu datu noplūšanu maksās līdz 700 miljoniem dolāru

LETA/AFP, 22.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV kredītvēsturu aģentūra «Equifax» ir vienojusies par izlīgumu, ka maksās līdz 700 miljonus dolāru (624 miljonu eiro) par datu noplūšanu, kas skāra nepilnus 150 miljonus klientu, pirmdien paziņoja regulatori.

ASV Federālā tirdzniecības komisija (FTC) un štata regulatori paziņoja par visu laiku lielāko sodu kādai kompānijai par datu noplūšanu, kad hakeru rokās nonākuši miljoniem cilvēku vārdi, dzimšanas dati un sociālās apdrošināšanas numuri.

«Kompānijas, kas gūst peļņu no personas datu informācijas, ir īpaši atbildīgas par šādu datu aizsardzību un drošību,» sacīja FTC priekšsēdētājs Džo Simonss.

««Equifax» neveica pamatpasākumus, kas būtu novērsuši datu noplūdi, kas skāra apmēram 147 miljonus klientu,» viņš atzina, paziņojot par vienošanos starp kompāniju un regulatoriem.

Vienošanās vēl jāapstiprina tiesā. Tā paredz, ka vismaz 300 miljoni dolāru no šīs summas tiks izmaksāti cietušajiem klientiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Eirozonā aizņemšanās izmaksas - rekordzemas

Žanete Hāka, 27.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trešdien eirozonas valstu aizņemšanās izmaksas saruka līdz rekordzemam līmenim, neskatoties uz drūmo izaugsmes prognozi un Francijas ekonomikas politikas krīzi, raksta Yahoo News.

Parādzīmju procentu likmes sarūk, reaģējot uz Eiropas Centrālā bankas vadītāja izteikumiem, kas norādīja, ka izvairīsies no deflācijas.

Procentu likme jeb ienesīgums Vācijas 10 gadu parādzīmēm, kas ir eirozonas pamata ienesīguma rādītājs, samazinājās no 0,939% līdz rekordzemiem 0,915%.

Francijas 10 gadu parādzīmju ienesīguma likme samazinājās līdz rekordzemam līmenim – 1,249%, salīdzinot ar 1,275% iepriekš.

Arī Itālijas un Spānijas 10 gadu parādzīmju ienesīgumi sasniedza rekordzemas atzīmes – Itālijas obligāciju ienesīgums samazinājās no 2,413% līdz 2,372%, bet Spānijas ienesīgums – no 2,172% līdz 2,097%.

Prognozes, ka ECB tuvojas jaunam ekonomikas stimulēšanas solim ir veicinājis fondu ieguldījumus obligācijās, pirms tirgus likmes krīt tālāk.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darbiniekiem Eiropā turpmāk būs jāpiedomā par privātu ziņojumu sūtīšanu darba laikā, jo Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien nolēmusi, ka kompānijas var novērot savu darbinieku saziņu internetā.

Šāds spriedums pieņemts Rumānijas inženiera lietā, kurš tika atlaists 2007.gadā, kad viņa kompānija atklāja, ka viņš izmanto ziņojumu apmaiņas sistēmu Yahoo! Messenger ne tikai darba kontaktiem, bet arī saziņai ar savu līgavu un brāli. Kompānijas politika aizliedza izmantot ziņojumu apmaiņas sistēmu personīgiem nolūkiem.

ECT noraidīja inženiera argumentu, ka kompānija pārkāpusi viņa tiesības uz korespondences konfidencialitāti.

Kā norādīja ECT, nav «nesaprātīgi, ka darba devējs vēlas pārbaudīt, vai darbinieki darba laikā pilda savus profesionālos uzdevumus», piebilstot, ka kompānija piekļuvusi ziņojumiem ticībā, ka tie satur profesionālu saziņu.

Komentāri

Pievienot komentāru