YouTube varētu ieviest video skatīšanos par maksu

2013. gada 22. marts plkst. 10:49
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Populārās interneta video vietnes YouTube sadaļas drīzumā varētu kļūt par maksas pakalpojumu. Vietnes pārstāvji apsverot iespēju ļaut video īpašniekiem iekasēt abonēšanas maksu par video aplūkošanu, vēsta Wall Street Journal.

YouTube viceprezidents Roberts Kincls (Rober Kyncl) norādīja, ka ir svarīgi video īpašniekiem radīt «papildus ienākumu avotus». Viņš arī atzina, ka likt cilvēkiem maksāt par YouTube saturu nemaz nebūs tik vienkārši un sagaidāms daudz eksperimentu šajā jomā. Lai gan darbs šajā virzienā turpinās, patlaban saistībā ar maksas kanāliem YouTube nekas neesot paziņojams, sacījis vietnes viceprezidents.

Tikmēr anonīmi avoti kompānijā tehnoloģiju medijam Ad Age pavēstījuši, ka maksa par atsevišķu YouTube saturu varētu tikt ieviesta jau nākamajā ceturksnī. Abonentmaksas varētu svārstīties robežās no viena līdz pieciem ASV dolāriem mēnesī, un turklāt sākotnēji šāda sistēma strādātu eksperimentālā kārtā. Paredzams, ka YouTube abonēšanas maksu varētu ieviest tādiem populāriem kanāliem kā, piemēram, Machinima, kuram ir vairāk nekā seši miljoni abonementi.

Db.lv jau vēstīja, ka YouTube kļūst arvien lielāka – to katru mēnesi jau apmeklē vidēji viens miljards unikālo lietotāju. 800 miljonu mēneša lietotāju skaita atzīmi YouTube sasniedza 2011. gada oktobrī.

Katru mēnesi, pateicoties interneta gigantam, tiek atskaņoti video vairāk nekā 4 miljardu stundu garumā, kas iezīmē pieaugumu par 50% pēdējo 12 mēnešu laikā. Tā kā lietotāju skaits neaug tik strauji, šie dati liecina, ka strauji aug lietotāju iesaiste vietnes darbībā.

Apmēram 25% no YouTube video skatījumiem tagad nāk no mobilajām ierīcēm.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām