Zaļā pilsēta varētu kļūt par tūrisma Meku

2011. gada 05. maijs plkst. 9:21
Dalies ar šo rakstu

Kā izskanējis iepriekš, uzņēmējam Valērijam Belokoņam ir doma Latvijā izveidot ekopilsētu. Latvijā pēc V. Belokoņa uzaicinājuma nesen viesojies bijušais britu politiķis Džefs Hūns, kurš iepazīstināts ar šo projektu un, iespējams, varētu konsultēt britu investorus par ieguldījumiem ekopilsētas tapšanā, informē Latvijas Avīze.

«Latvijā man šo pilsētas projektu prezentēja, un esmu to ar Belokoņa kungu apspriedis arī agrāk. Man tā šķiet ārkārtīgi pievilcīga ideja: izveidot kādu nelielu kopienu, kas ir ilgtspējīga, kur var piedāvāt arī darba iespējas. Kas attiecas uz Belokoņa kunga projektu, man šķiet aizraujoša ideja celt kaut ko pamatīgu, plašu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu. Valērija iniciatīvā aizraujoši ir tas, ka viņš vēlas ieviest daudzas dažādas vides saudzēšanas iniciatīvas, veidojot vienu kopīgu sabiedrību. Cik zinu, līdz šim tas tā nekur nav bijis. Belokoņa kungs, kā man radies iespaids, vēl joprojām lūkojoties pēc idejām un ieteikumiem,» stāstījis Hūns.

Uz jautājumu, kas šajā pilsētā vēlētos dzīvot, viņš atbildējis: «Neesmu eksperts, tomēr, kā man šķiet, tā ir iespēja Latvijā radīt jaunas darba vietas. Tas ir būtisks faktors. Otrkārt, Lielbritānijas iedzīvotāji daudz vairāk nekā agrāk meklē jaunus, neierastākus ceļa mērķus. Jāuzsver, ka lidojumu skaits no Lielbritānijas uz Rīgu pēdējos gados ir būtiski pieaudzis. Tāpat britiem pieder nozīmīga daļa īpašumu ārvalstīs. Tā ka es šajā ziņā te redzu virkni iespēju. Varbūt kāds vēlēsies šādā pilsētā apmesties kādas īsākas vizītes laikā, kāds varbūt vēlēsies tur dzīvot ilgāk vai pastāvīgi.»

Atbildot uz jautājumu, kas britus mudinātu doties tieši uz Latviju - te ir auksti, infrastruktūra vāji attīstīta, labklājības līmenis arī samērā zems, Hūns stāstījis: «Šis projekts acīmredzami ir domāts, lai uzlabotu arī infrastruktūru, lai nopietnās investīcijas nestu labumu Latvijai, lai pieaugtu nodarbinātība. Domāju, ekopilsētas projekts nesīs labumu, kad arvien vairāk cilvēku šurp dosies, teiksim, pavadīt atvaļinājumu. Piemēram, ekopilsētā varētu būt vietas, kur apmesties ceļotāju grupām; tā varētu piedāvāt dažādas atpūtas iespējas. Kā jau teicu, briti lūkojas pēc kaut kā jauna, neparasta, un neredzu iemeslus, kāpēc lai viņi nedotos uz Latviju.»

Runājot par britu investīciju ienākšanu šajā pilsētprojektā, Hūns teicis, ka par to vēl pāragri runāt. «Tomēr jāsaka, ka britu investorus arvien vairāk interesē tieši ilgtspējīgi un videi draudzīgi projekti. Tas ir izaicinājums ne vien valdībām, bet arī uzņēmējiem,» viņš piebildis.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām