Citas ziņas

Zatlers nosūta atpakaļ Saeimai pretrunīgi vērtētos grozījumus Imigrācijas likumā

Guna Gleizde, 12.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts prezidents Valdis Zatlers nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai pretrunīgi vērtētos grozījumus Imigrācijas likumā, kas ļautu investoriem saņet termiņuzturēšanās atļaujas.

Vēstulē Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem viņš norāda, ka līdz 1. jūlijam, kas likumā noteikts kā grozījumu spēkā stāšanās laiks, parlamentam pietiks laika likumu pilnveidot.

V.Zatleram nav iebildumu attiecībā uz jauno normu, kas ļautu uzturēšanās atļaujas saņemt trešo valstu pilsoņiem, kas ieguldīs vismaz 200 tūkstošu latu Latvijas kredītiestāžu subordinētajā kapitālā.

Vēstulē teikts, ka principiālu iebildumu nav arī par punktu, kas paredz uzturēšanās atļaujas izsniegt arī investoriem, kas kapitālsabiedrību pamatkapitālā ieguldīs vismaz 25 tūkst. Ls, gada laikā nodokļos samaksās vismaz 10 tūkst. Ls un radīs vismaz piecas jaunas darba vietas.

Savukārt attiecībā uz investīcijām nekustamajā īpašumā, kas ļautu saņemt uzturēšanās atļauju, V.Zatlers atzīst, ka tā ir ES neierasta prakse un ir jāveic izsvērta makroekonomiskās ietekmes analīze.

Tā kā pēc šī likuma spēkā stāšanās varētu pieaugt vairāku valsts iestāžu darba apjoms, Valsts prezidents arī aicina Saeimu izvērtēt tā ietekmi uz valsts budžetu un iespēju tām piešķirt papildus līdzekļus.

Db jau rakstīja, ka aizvadītajā nedēļā parlaments galīgajā lasījumā atbalstīja normas, kas ļaus investoriem saņemt uzturēšanās atļaujas, ieguldot līdzekļus uzņēmumos, kredītiestādēs vai nekustamajā īpašumā.

Grozījumi Imigrācijas likumā paredz, ka uzturēšanās atļauju uz pieciem gadiem varēs saņemt investori, kas ieguldīs uzņēmumu pamatkapitālā vismaz 25 tūkstošus latu, nodarbinās vismaz piecus darbiniekus, no kuriem vismaz pusei jābūt Latijas pilsoņiem vai patstāvīgajiem iedzīvotājiem, un nodokļos samaksās ne mazāk kā 10 tūkstošus latu.

Tāpat uzturēšanās atļauju uz pieciem gadiem varēs saņemt trešo valstu pilsoņi, kas Rīgā vai tās tuvumā iegādāsies nekustamos īpašumus, kuru kadastrālā vērtība ir vismaz 100 tūkstoši latu, vai arī 50 tūkstošus vērtus īpašumus citviet Latvijā.

Atļauju varēs lūgt arī cilvēki, kas Latvijas kredītiestāžu subordinētajā kapitālā būs ieguldījuši vismaz 200 tūkstošus latu.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā un termiņatļaujas varēs lūgt tie, kas investīcijas veiks pēc šī paša datuma.

Pašlaik Latvijā reģistrētu uzņēmumu amatpersonas var saņemt uzturēšanās atļauju, tādēļ Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciālisti pārliecināti, ka atļauju pieprasījumu skaits nepieaugs, pieņemot grozījumus Imigrācijas likumā.

Komentāri

Pievienot komentāru