Dienas Mediji arhīvs

Zatlers rosina atlaist Saeimu; gaidāms referendums 

Valsts prezidents Valdis Zatlers savā uzrunā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā paziņoja par ierosinājumu atlaist 10. Saeimu. 

Ritvars Bīders, 2011. gada 28. maijs plkst. 21:09
Tevi varētu interesēt

Uzrunā Latvijas iedzīvotājiem prezidents pauda sašutumu par Saiemas darbu saistībā ar ceturtdienas balsojumu, kurā Saeima nedeva piekrišanu kratīšanas veikšanai deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās, tādējādi, pēc V. Zatlera domām, turpinot pieļaut oligarhu patvaļu.

«Pagājušās ceturtdienas Saeimas balsojums ir kā sirēna, kas brīdina par konfliktu starp divām varām. Saeima izrādīja necieņu un neuzticēšanos pret tiesu varu,» savā runā teica Valsts prezidents.

10. Saeimas galvenais uzdevums bija atmest netikumus, kas bija par pamatu uzticības plaisai starp sabiedrību un iepriekšējo Saeimu, sacīja Zatlers piebilstot, ka «šo krīzi pārvarēt palīdzēja Latvijas cilvēki. Rodas jautājums - kā vārdā? Vai tiešām, lai vairotu oligarhu peļņu, lai ļautu apzagt savu valsti?»

V. Zatlers ierosinājis Saeimu, pamatojies uz Satversmes 48.pantu.

Satversmes 48. pants Valsts prezidentam dod tiesības atlaist Saeimu, bet šis lēmums jāapstiprina tautai referendumā. Ja tautas nobalsošanā vairāk nekā puse balsotāju izsakās par Saeimas atlaišanu, tad Saeima uzskatāma par atlaistu un izsludināmas jaunas vēlēšanas, kurām jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas.

Satversmes tiesas priekšsēdēs Gunārs Kūtris norādīja, ka šobrīd ir grūti pateikt kāds būs juridiski korektais risinājums attiecība uz valsts pārvaldi, atbilstoši Satversmei.

Valsts prezidentam ir tiesības sasaukt Saeimas sēdes, lai lemtu par valstiski svarīgiem jautājumiem un var sanākt, ka tieši Zatlers būs tas, kuram pašam būs jāsasauc sēde par prezidenta vēlēšanām.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2010. gada 30. novembris plkst. 8:24

Sabiedrības noskaņojumam kļūstot pesimistiskākam, gan paši politiķi, gan sociālie partneri...

Nepalaid garām

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

Šobrīd Latvijas veikalos nav iespējams iegādāties AS Dzintars krēmu Niveja, biznesa portālam...

Dzērienu ražotājs Coca-Cola pirmo reizi atklājis, ka viena gada laikā tas izmanto...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...

Saskaņā ar starptautiska pārtikas atkritumu mazināšanai veltīta projekta Fusions datiem aptuveni...

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem...