Ražošana

Zemes iegādei zemniekiem piešķirti aizdevumi 3,1 miljona latu apmērā

Žanete Hāka, 03.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz marta beigām VAS Lauku attīstības fonds (LAF) nolēmis piešķirt aizdevumus 86 zemnieku saimniecībām lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai par kopējo summu 3,1 miljonu latu.

Kā informēja Zemkopības ministrija, pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi.

Patlaban aizdevumi ir apstiprināti 82 aizņēmējiem, jo četri aizņēmēji – trīs saimniecības no Kurzemes un viena saimniecība no Zemgales ir noformējušas katra pa diviem aizņēmumiem (nepārsniedzot kopējo maksimālo summu vienam aizņēmējam – 100 tūkstošus latu).

Visvairāk aizdevumu apstiprināti Zemgalē – 34, Kurzemē – 27, Vidzemē – 13, Latgale - 6, Rīgas reģions – 6. Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 2573 hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 1214 latu par hektāru. Apstiprināto aizdevumu summas ir no 2000 līdz 100 tūkstošiem latu (par maksimālo summu ir apstiprināti trīs aizdevumi).

Pamatā aizdevumiem piesakās nelielas saimniecības – atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai – tās ir mikro saimniecības, skaidro ZM. Tikai piecas saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz desmit un gada apgrozījums ir lielāks par 2 miljoniem eiro, kas, atbilstoši uzņēmumu definīcijai, ir uzskatāmi par mazo uzņēmumu.

Komentāri

Pievienot komentāru