Zemledus makšķernieki varēs apdrošināt civiltiesisko atbildību 

Aktualizējot jautājumu par zemledus makšķernieku atbildību situācijās, kad tiek nodarīti zaudējumi trešajām personām, tai skaitā rīkojoties pārgalvīgi un dodoties makšķerēt uz plāna ūdenstilpju ledus, apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE ieviesusi makšķernieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

Žanete Hāka, 20.1.2014

Foto: LETA

Kā informē apdrošinātājs, lai mazinātu negadījumu skaitu, kas notiek neapdomīgas rīcības rezultātā, zemledus makšķerniekiem būtu jāuzņemas atbildība par trešajām personām radītajiem zaudējumiem, tai skaitā par izdevumiem, kas radušies, veicot glābšanas darbus, ja noteikts paaugstinātas bīstamības periods uz ūdenstilpju ledus.

Ik gadu, iestājoties salam, daudzi zemledus makšķernieki steidzas uz ledus, lai ļautos savam vaļaspriekam. Nereti zemledus makšķernieki ignorē pašvaldības iestāžu un glābšanas dienestu brīdinājumus par ledus bīstamību. Pārgalvīga un neapdomīga zemledus makšķernieku rīcība nereti beidzas letāli. Kā liecina Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienesta statistika, kopumā 2012. gadā no ūdenstilpnēm izcelti 99 noslīkušie, bet 2013. gadā – pavisam 116 noslīkušie. Savukārt šogad janvārī Latvijas ūdenstilpnēs noslīkuši jau kopumā četri cilvēki. Šosezon pirmais zemledus makšķernieks noslīka jau decembra vidū, Daugavpils novada Salienas pagastā, Kirjaņišķa ezerā.

Lai mazinātu šādu negadījumu skaitu, BTA uzskata, ka finansiālā atbildība par glābšanas izdevumiem, kas radīti valstij, glābjot zemledus makšķerniekus, kuri, ignorējot pašvaldības iestāžu un glābšanas dienestu brīdinājumus, tomēr devušies uz ledus, jāuzņemas pašiem zemledus makšķerniekiem. Savukārt, ja makšķerniekam būs makšķernieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise, tad apdrošināšanas sabiedrības varētu uzņemties izdevumu segšanu gadījumos, kad viņš nonācis nelaimē uz ledus laikā, kad nav noteikts paaugstinātas bīstamības periods uz ledus vai savas rīcības rezultātā makšķernieks nodarījis kādus zaudējumus citiem cilvēkiem.

Ik gadu arvien vairāk cilvēku apzinās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas nozīmi. Šis veids ļauj pasargāt sevi no finansiāliem zaudējumiem, ja nejaušas rīcības rezultātā nodarīti zaudējumi kādai citai personai vai citas personas mantai. Arī makšķernieks var nejauši radīt zaudējumus citai personai, piemēram, nejauši ar āķi vai ledus urbi sabojāt citas personas mantu, tāpēc BTA izstrādājusi speciālu apdrošināšanas pakalpojumu makšķerniekiem – makšķernieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi. Makšķernieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise ir finansiālā garantija gadījumiem, kad nejaušas rīcības rezultātā makšķernieks radījis zaudējumus citam cilvēkam vai viņa mantai, tomēr tā nebūs finansiālā garantija neapdomīgai un pārgalvīgai zemledus makšķernieku rīcībai.

Klientiem ir iespēja izvēlēties kādu no trīs polises programmām ar apdrošinājuma summu un atbildības limitu pretenzijām par vienu apdrošināšanas gadījumu, sākot no 1000 līdz 5000 eiro.