Zemnieki vēlas cukura nozares saglabāšanu

2006. gada 15. decembris plkst. 15:35
Autori:
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zemnieki ir gatavi arī turpmāk audzēt cukurbietes, tādēļ Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācija aicina saglabāt cukura nozari Latvijā, Db.lv informēja Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācijas izpilddirektore Aija Ukše.

Cukurbiešu audzētāju asociācija uzsver, ka zemnieki ir nolēmuši turpināt audzēt cukurbietes, saņemot par to taisnīgu samaksu. Asociācijas biedri aptaujā ir pauduši skaidru nodomu turpināt darbu. Protams, zemnieki vēlas strādāt uz izdevīgiem nosacījumiem. Cukurbiešu audzētāju aptaujā apkopotie priekšlikumi 27.novembrī iesniegti abām cukurfabrikām. Zemnieki sagaida cukurbiešu iepirkuma cenas saglabāšanu šī gada līmenī un ilgtermiņa nozares līguma noslēgšanu. Tomēr tikšanās reizēs abu cukurfabriku vadības ir apliecinājušas, ka nespēj saglabāt cukurbiešu cenu 2006. gada apjomā.

Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Uldis Caune: "Mēs gaidām skaidru lēmumu no cukurfabrikām, vai nozare pastāvēs arī nākamā gadā vai ne. Zemniekiem sava nākotne un investīcijas ir jāplāno."

Pārtraucot cukura ražošanu, galvenie zaudētāji būs zemnieki. Tādēļ asociācija apsver iespēju sarunās ar Zemkopības ministriju un cukurfabrikām prasīt taisnīgas kompensācijas zemniekiem, ja nozares darbība tiks pārtraukta.

Šobrīd Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācija ved sarunas ar cukurfabrikām un Zemkopības ministriju, lai aizstāvētu audzētāju intereses un Latvijas situācijā panāktu iespējami labāko rezultātu zemniekiem.

Dalies ar šo rakstu