Zemnieku saimniecība Joži saņem 1,5 miljonu eiro finansējumu

2016. gada 22. aprīlis plkst. 15:17
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Jaunpils novada zemnieku saimniecība Joži saņēmusi SEB bankas aizdevumu 1,5 miljonus eiro. Tie paredzēti graudkopības ražošanas paplašināšanai, iegādājoties jaunas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības.

Saimniekiem Gunai un Gunvaldim Sproģiem piederošā zemnieku saimniecība nodarbojas galvenokārt ar graudkopību, un tā ir starp 10 lielākajām saimniecībām Latvijā pēc apstrādāto zemju platības un finanšu rādītājiem.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars komentē: «Mūsu līdzšinējā sadarbībā esam pārliecinājušies par Jožu pārdomāto attīstības stratēģiju, tādēļ esam gandarīti kā saimniecības galvenais finanšu partneris sniegt kārtējo ieguldījumu tās mērķu sasniegšanā. Lauksaimniecība un it īpaši graudkopība ir nozare, kur varam konkurēt pasaules līmenī, ja vien spējam prasmīgi saimniekot un gudri izmantot gan pieredzi, gan jaunākās tehnoloģijas.»

Zemnieku saimniecība Joži veidojusies pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā un šobrīd ir viena no Latvijas lielākajām graudaudzētājām, kas apstrādā vairāk nekā 5000 hektārus. Jožu saimnieki aktīvi atbalsta arī pieredzes apmaiņu ar citiem Latvijas lauksaimniekiem, un Jožos ik vasaru notiek Lauku dienas.

Dalies ar šo rakstu