Ziemā tērē vasaras naudu

2011. gada 26. janvāris plkst. 9:11
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Daudzu novadu pašvaldības šajā ziemā jau iztērējušas aptuveni trešdaļu no visam gadam paredzētās naudas ceļu uzturēšanai. Situāciju vēl vairāk sarežģī Ministru kabineta noteikumos fiksētais un Valsts kontroles noteiktais aizliegums tīrīt valstij piederošos ceļus, kas novados nereti ir stratēģiski svarīgi, raksta Latvijas Avīze.

«Ik ziemu kopš 2006.gada no pagasta ceļiem sniegu tīru trīs četras reizes. Šodien to daru jau desmito reizi. Pavisam kopējais ceļu garums ir 68 kilometri. Nereti nav izbraucams arī septiņus kilometrus garais valstij piederošais ceļš,» stāsta Tirzas pagasta Lejas Zosēnu saimnieks Jānis Jēgers.

Babītes novadā pavisam 150 kilometrus garos ceļus un ielas tīra SIA Jūrmalas ATU četri traktori. Novada domes ceļu speciāliste Antra Parisa norāda – pērn sniega tīrīšanai ieplānoto 40 tūkst. Ls vietā iztērēti 60 tūkst. Ls.

Gulbenes novada padomes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Švika kritizē valsts ceļu tīrītājus par to, ka uz šiem reti tīrītajiem otrās kategorijas ceļiem netiek bērts smilšu un sāls maisījums.

Vakar novadu un valsts iestāžu pārstāvji par dotācijām pašvaldību un valsts ceļiem diskutēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Tehnisko problēmu komitejā. Pašvaldībām ceļu un ielu uzturēšanai valsts ik gadu piešķir noteiktu naudas summu, kuru tās tērē pēc saviem ieskatiem. LPS aizvadītās nedēļas laikā veiktā novadu aptauja rāda, ka 15 no 72 aptaujas dalībniekiem tīra arī valsts ceļus.

Komitejas lēmumā iekļauts aicinājums valdībai izvērtēt, vai formālais ietaupījums no autoceļiem samazinātā budžeta atsver zaudējumus tautsaimniecībai, kas rodas saistībā ar ceļu kritisko stāvokli.

LPS pēc komitejas ieteikuma, visticamāk, aicinās valdību piešķirt papildu naudu ceļu uzturēšanai. Šim aicinājumam pievienošoties arī VAS Latvijas valsts ceļi. Arī šim uzņēmumam naudas ceļu uzturēšanai palicis pavisam maz. Pēc valsts ceļu uzturētāju sniegtās informācijas, 2010./2011. gada ziemas sezonā valsts autoceļu uzturēšanai kopā ir paredzēti 21,57 milj. Ls. 2010. gada ceturtajā ceturksnī izlietots 14,4 milj. Ls kas ir par 32,5% vairāk, nekā plānots, bet 2011. gadā līdz 24. janvārim izlietoti gandrīz pieci miljoni latu, kas ir par 1,2 miljoniem latu vairāk.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām