Ziemeļkoreja lūdz starptautisko palīdzību

2011. gada 03. marts plkst. 16:28
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ziemeļkorejai nemākulīgas saimniekošanas un milzīgo militāro tēriņu dēļ nākas lūgt starptautiskās sabiedrības palīdzību, paziņojis Dienvidkorejas ārlietu ministrs, vēsta BBC.

Kims Sung-Hvans (Kim Sung-Hwan), Dienvidkorejas ārlietu ministrs, stāstīja, ka Phenjana starptautiskajai sabiedrībai nesen lūgusi pārtiku. Tas noticis pateicoties tās «šausmīgajai ekonomiskajai situācijai».

Gadiem ilga nemākulīga saimniekošana, ekonomiskas dabas problēmas un milzīgi tēriņi valsts armijai,  nozīmē, ka tās iedzīvotāji dzīvo bada apstākļos, stāstīja Dienvidkorejas ārlietu ministrs.

Līdz 2008. gadam Dienvidkoreja ik gadu Ziemeļkorejai piegādāja 400 tūkstošus tonnu rīsu, ko tā beidza darīt, pasliktinoties attiecībām starp abām Korejām. Saspīlējums valstu starpā vēl vairāk pieauga pēc tam, kad Ziemeļkoreja torpedēja un nogremdēja Dienvidkorejas karakuģi, kā arī pēc Ziemeļkorejas veiktās Dienvidkorejas ciemata apšaudes pērnā gada novembrī.

Pateicoties Ziemeļkorejas agresīvajai uzvedībai un kodolieroču ieguves programmai, ANO ir vairākkārtīgi samazinājusi savu ekonomisko palīdzību komunistiskajai valstij.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām