Ziemeļkoreja piekāpjas Google Maps priekšā

2013. gada 29. janvāris plkst. 13:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta kompānija Google savā karšu pakalpojumā Google Maps dzēsusi vienu no pēdējiem «baltajiem plankumiem» - Ziemeļkoreju – valsti par kuru mūsdienīga ģeogrāfiska informācija plašākai sabiedrībai līdz šim gandrīz nebija pieejama.

No ārpasaules pašizolācijā mītošās valsts karti izdevies izveidot Google Map Maker programmas ietvaros. Kartē atzīmētas iepriekš pakalpojumā nepieejamas pilsētas, ielas, fabrikas un pat diktatoriskās valsts darba nometnes, kas tiek uzskatītas par vieniem no pasaulē lielākajiem un necilvēcīgākajiem cietumiem.

Savā oficiālajā interneta blogā, Google skaidro, ka Ziemeļkorejas karti, izmantojot Map Maker, veidojuši brīvprātīgie. Map Maker, līdzīgi kā Wikipedia, ļauj lietotājiem ievietot savus datus, kurus pēc tam pārbauda un labo citi lietotāji.

«Ilgu laiku viena no lielākajām vietām uz zemeslodes, par kuru nebija nekādu karšu datu bija Ziemeļkoreja. Šodien mēs esam to mainījuši,» kompānijas blogā atzīmē Google vecākais produktu menedžeris Džajants Misūrs (Jayanth Mysore).

Pirms trijām nedēļām Google izpilddirektors Ēriks Šmits viesojās Ziemeļkorejā, kur tikās ar augsta ranga politiķiem. Goolge noliegusi, ka starp tās vadītāja vizīti un Ziemeļkorejas parādīšanos Google Maps karšu servisā, būtu kāda saistība.

«Dati bija pieejami jau vairākus gadus, tomēr to apkopošana un augstas kvalitātes kartes izveidošana aizņem ilgu laiku,» norādīja kompānija. Google arī skaidro, ka izmantojusi Map Maker programmu, lai izveidotu arī citu zemeslodes valstu kartes. Map Maker programma izmantota, piemēram, Afganistānas kartes tapšanas laikā.

Ziemeļkorejas kartes izstrāde aizsākusies 2009. gadā. Brīvprātīgie Map Maker programmas dalībnieki izmantojuši publiski pieejamu informāciju, apvienojot datus no jau eksistējošām kartēm, satelītattēliem u. c. materiāliem.

Google arī atzinusi, ka jaunā Ziemeļkorejas karte nav perfekta un aicinājusi cilvēkus visā pasaulē piedalīties tās uzlabošanā. Kartes lietotāji jau atklājuši arī pirmās problēmas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām