Ziemeļu Investīciju banka izsniegs 22,8 miljonu eiro kredītu LDz dīzeļlokomotīvju modernizācijai

2017. gada 24. augusts plkst. 11:52
Rūta Cinīte
Dalies ar šo rakstu

Ziemeļu Investīciju banka (Nordic Investment Bank (NIB)) un VAS Latvijas Dzelzceļš (LDz) parakstījuši jaunu līgumu par aizdevumu 22,8 miljonu euro apmērā uz 12 gadiem dīzeļlokomotīvju 2M62UM modernizācijai, informē NIB pārstāvji.

«Dīzeļlokomotīvju modernizācija, kas sākās 2015. gadā, ir viens no nozīmīgākajiem koncerna projektiem, jo tas ne tikai ļauj uzlabot ritošo sastāvu, bet palielina tā jaudu, uzlabo ekonomiskumu un mazina nelabvēlīgo ietekmi uz vidi. Esam gandarīti, ka mums uzticas starptautiskajā tirgū labi zināmas finanšu institūcijas, kas, sniedzot savu atbalstu, saredz perspektīvu šādu projektu īstenošanā,» uzsver LDz viceprezidents Aivars Strakšas.

Skaidrots, ka finansējums paredzēts dīzeļlokomotīvju dzinēju, elektroiekārtas un vairāku citu daļu remontam un atjaunošanai. Modernizācija pagarinās lokomotīvju kalpošanas laiku par 30 gadiem. Lokomotīves tiks atjaunotas atbilstoši Euro III A standarta prasībām.

Maģistrālo dīzeļlokomotīvju modernizācijas projekts, kuru veic LDz meitaskompānija SIA LDz Ritošā sastāva serviss, turpināsies līdz 2018. gadam. Kopumā paredzēts modernizēt 14 dīzeļlokomotīves.

Dīzeļlokomotīvju atjaunošanas rezultātā to darbības jauda pieaugs par 50% un degvielas patēriņš samazināsies par 17%. Izmešu samazināšana pateicoties mazākam degvielas patēriņam var sasniegt līdz pat 15 000 tonnu CO2 gadā. Kopumā šie uzlabojumi ļaus pārvadātājiem un viņu klientiem samazināt pārvadājumu izmaksas.

NIB ir kopējā Ziemeļu un Baltijas valstu starptautiskā finanšu institūcija. Tā izsniedz ilgtermiņa aizdevumus ar mērķi stiprināt konkurētspēju un nodrošināt atbalstu veselīgai videi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām