Enerģētika

Žīgurs: ja būs jāmaina tarifs, tad elektrības cenas varētu vēl arī augt

Dienas Bizness, 14.12.2012

Latvenergo vadītājs Āris Žīgurs.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Līdz brīdim, kad arī Latvijas mājsaimniecības varēs iegādāties elektroenerģiju brīvajā tirgū, nekādas izmaiņas tarifos netiek plānotas, taču gadījumā, ja tiesas procesā, kurā šobrīd iesaistīts Latvenergo, tiks noteikts, ka līdzšinējais tarifu projekts ir jāmaina, tad vēl pirms atveras tirgus tarifs varētu pieaugt.

LNT raidījumā 900 sekundes norāda Latvenergo vadītājs Āris Žīgurs.

Viņš norāda, ka pagaidām precīzs datums, kad arī Latvijas mājsaimniecības varēs iesaistīties brīvajā tirgū, nav noteikts, taču Latvenergo lēš, ka tas varētu notikt līdz 2013. gada rudenim.

Žīgurs atgādināja, ka tad, kad mājsaimniecības iegādāsies elektroenerģiju brīvajā tirgū, cenu veidos trīs komponentes elektroenerģijas cena, pārveduma cena, kā arī iepirkuma komponente, kas ir atbalsts ražotājam.

Runājot par elektroenerģijas cenu, Žīgurs norādīja, ka tās cena būtiski nepieaugs tuvāko gadu laikā. Tajā pat laikā AS Sadales tīkls, kas atbild par elektroenerģijas piegādi (pārveduma komponente), vadība norāda, ka viņu pakalpojumiem cenas pieaugs, kas saistīts ar plānu elektroenerģiijas piegādes tīklu izvietot zem zemes.

Latvenergo vadītājs arī atzina, ka konkurence brīvajā tirgūs būs ļoti sīva, kur dažkārt, cīnoties par klientu, svarīgu lomu spēlēs tādas lietas kā, piemēram, uzņēmuma operatīva atbildēšana uz klienta e-pastiem.