Zināmi nekustamo īpašumu vērtētāji Rail Baltica projektam Latvijā

2017. gada 08. novembris plkst. 9:38
Dalies ar šo rakstu

Atklātā konkursā noskaidroti uzņēmumi, kuri veiks projektam Rail Baltica nepieciešamo nekustamo īpašumu tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu vērtības noteikšanu.

Vispārīgā vienošanās tiks noslēgta ar sešiem uzņēmumiem: SIA «Grant Thornton Baltic», SIA «BIZNESA KONSULTANTU GRUPA», SIA «VCG Ekspertu grupa», SIA «VESTABALT», SIA «Interbaltija», SIA «Eiroeksperts» par nekustamā īpašuma tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu noteikšanu un ar trim uzņēmumiem: SIA «Grant Thornton Baltic», SIA «BIZNESA KONSULTANTU GRUPA» un SIA «Eiroeksperts» par komersanta darbības (biznesa) un nemateriālo aktīvu novērtēšanu.

Konkurss jau pēc izsludināšanas šā gada februārī izsauca paaugstinātu potenciālo pretendentu interesi, tā termiņš tika pagarināts līdz 30. maijam, rezultātā - konkursam pieteicās septiņi pretendenti.

Konkurss bija viens no sagatavošanās darbiem, kas nepieciešams, lai uzsāktu atsavināšanas procesu. Īpašumi tiks atsavināti pakāpeniski, uzsākot atsavināšanu Rīgā un turpināsies līdz pat 2020. gada beigām.

Atsavināšanas laikā būs nepieciešama aktīva īpašnieka līdzdalība, jo mērķis ir īpašnieka mantiskās vērtības saglabāšana. Par atsavināšanas procesa uzsākšanu Eiropas Dzelzceļa līnijas katru īpašnieku informēs personīgi. Īpašums tiks atsavināts pēc tirgus vērtības un konkursa kārtībā izvēlētie neatkarīgie vērtētāji nekustamā īpašuma novērtēšanas procesā iesaistīs arī nekustamā īpašuma īpašnieku.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds