Zinātnieka profesiju finansiālās stabilitātes ziņā pielīdzina sētnieka darbam

2011. gada 23. maijs plkst. 11:14
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas iedzīvotāji par finansiāli stabilāko profesiju uzskata politiķa arodu. Savukārt zinātnieka profesija finansiālās stabilitātes ziņā pielīdzināta vien sētnieka vai apkopēja darbam, liecina Naudas plānošanas centra (NPC) un SKDS veiktā aptauja.

Respondentu vērtējumam tika piedāvātas 16 dažādas profesijas, lūdzot izvērtēt to finansiālo stabilitāti. Rezultāti liecina, ka stabilāko profesiju TOP 5 veido: politiķi – 45%, juristi un advokāti – 39%, ārsti un mediķi – 36%, datorspeciālisti un programmētāji – 32%, bet topa piecinieku noslēdz – ekonomisti un finansisti – 22%.

«Profesijas, kas ilgstoši uzskatītas par prestižām, tiek uzskatītas arī par finansiāli stabilām,» norāda Naudas plānošanas centra vadītāja Signe Bierande. Profesiju stabilitātes vērtējumā reģionu iedzīvotāji priekšroku dod ārsta/mediķa profesijai (40%) un datorspeciālistu un programmētāju arodam (35%). Par stabiliem uzskatīti arī darbinieki lauksaimniecībā (13%). Taču pilsētnieku vērtējumā par stabilākajiem pārliecinoši tiek saukti – politiķu, juristu/advokātu, ekonomistu/finansistu un sētnieku/apkopēju arodi.

Neraugoties uz pārmaiņām iekšlietu sistēmā, 14% iedzīvotāju par finansiāli stabilām joprojām uzskata arī militārpersonas un policijas darbiniekus. Salīdzinoši par finansiāli stabilām uzskatītas arī skolotāju un pedagogu profesijas – 12%. Celtnieku arodu, kas pirms pāris gadiem tika uzskatīts par vienu no pelnošākajiem, pašlaik par finansiāli stabilu uzskata vien retais – tikai 8% aptaujāto.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām