Pārtika

Zivrūpnieku savienības vadītājs: Man ir bail par vairākiem uzņēmumiem

Sandra Dieziņa, 09.02.2017

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Kāds nozarei bijis 2016. gads? Finansiāli briesmīgs. Izņemot Karavelu, neviens cits nav strādājis pa nullēm vai ar plus zīmi, visiem citiem bijuši mīnusi,» laikrakstam Dienas Bizness saka Latvijas Zivrūpnieku savienības vadītājs Didzis Šmits .

«Labā ziņa, ka sardīnes kā produkts strauji sācis iekarot savas pozīcijas – ASV, Anglijā, kontakti veidojas Vācijā, Francijā. Bet tas vēl nespēj kompensēt kritumu Krievijas tirgū. Zaudējumu apjoms 2017.gadā mazināsies, taču, lai nozare strādātu ar plus zīmi, vēl garš ceļš ejams,» viņš atzīst.

«Skaidri redzu iestrādnes un produktus, ceru, ka tiksim cauri un būs labi. Man nav rūpju par četriem pieciem uzņēmumiem, kam ir finanšu resursi un kas var sagaidīt jauno produktu atdevi, bet man ir bail par tiem, kam ir grūtības, un tie ir vairāki uzņēmumi. Ir viegli tos aizvērt, bet ļoti sarežģīti – atvērt. Tāpēc tik ļoti svarīgi ir atrisināt arī krabju zvejas jautājumu. Tas būtu dārgs eksporta produkts. Šogad neesam nozvejojuši vēl nevienu tonnu krabju. Kuģi stāv, un abām kompānijām ir lieli zaudējumi,» viņš pauž.

Latvija pagaidām situāciju ar Norvēģijas varas iestāžu arestēto Latvijas zvejas kuģi Senators, kas saskaņā ar iepriekš noslēgtiem līgumiem zvejoja sniega krabjus Svalbāras (Špicbergenas) ūdeņos, risinās diplomātiskā ceļā, tomēr nav izslēgts, ka lieta varētu tikt skatīta starptautiskā tiesā, šonedēļ žurnālistiem sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, ziņoja aģentūra LETA.

Intervija ar D. Šmitu lasāma 6. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru